Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hotel
03.08.2012 07:56

Hotele bez pięciu gwiazdek. Same o to proszą

Luksusowe, drogie hotele w Brukseli obniżają standardy i rezygnują z jednej gwiazdki. Chcą w ten sposób przyciągnąć klientów w czasie kryzysu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pcross/iStockphoto)

Obecnie w belgijskiej stolicy jest 10 pięciogwiazdkowych hoteli, kilka lat temu było ich 16. Jeszcze niedawno do tej najwyższej kategorii należały między innymi Sheraton, Mariott, Bristol, czy Plaza - ale teraz i one - na własne życzenie - straciły jedną gwiazdkę i na ich fakturach widnieją już tylko cztery.

A wszystko dlatego, że firmy, wysyłając swoich pracowników w delegacje, w ramach oszczędności, wybierają hotele niższych kategorii.

Obniżenie standardu oznacza, że rygorystyczne wymogi nie muszą być spełnione, ale w praktyce zmienia się niewiele. Właściciele hoteli pozostawiają to samo wyposażenie, umeblowanie, nie decydują się na przebudowę pokoi na mniejsze, oferują te same usługi.

Czasem rezygnacja z jednej gwiazdki to zagranie psychologiczne, bo zdarza się, że ceny może i spadają, ale nieznacznie.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu inwestują najwięksi deweloperzy. Dlaczego? Nowopowstające wieżowce od kilku lat zmieniają krajobraz stolicy kraju - Manili. Obok biurowców w biznesowych częściach miasta coraz częściej wyrastają luksusowe apartamentowce i hotele.
Tam psy żyją w luksusie. Za milion dolarów Hotel znajduje się w Brazylii i ma osiem pięter. Jedno jest poświęcone tylko na ulubione zabawy psów.
Tak wygląda najlepszy hotel na świecie Czytelnicy prestiżowego magazynu Travel & Leisure po raz kolejny wskazali 100 miejsc, w których pobyt to marzenie. Po raz drugi z rzędu najwięcej głosów zebrał hotel z Tanzanii.
Tagi: hotel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, marketing i sprzedaż, czołówki, marketing i zarządzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz