Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kampania przeciwko paleniu szokuje Francuzów

0
Podziel się:

Kontrowersyjne reklamy porównują palenie do przymusowego stosunku seksualnego.

Kampania przeciwko paleniu szokuje Francuzów
(bddpetfils.fr)

Antynikotynowa kampania francuskiej organizacji pozarządowej _ Droits des non-fumeurs _ (_ Prawa niepalących _) budzi coraz większe kontrowersje. Plakaty porównują palenie do stosunku oralnego.

Kontrowersje wzbudziły zdjęcia nastolatków z papierosem w ustach, klęczących przed mężczyzną w niedwuznacznej pozycji, sugerującej przymuszony stosunek. Pod zdjęciem czytamy _ Palenie robi z ciebie niewolnika nikotyny _.

Remi Parola, dyrektor _ Prawa niepalących _ tłumaczy tygodnikowi _ Le Point _, że autorzy kampanii szokujące zdjęcia wybrali świadomie. _ - Kampania ma dotrzeć przede wszystkim do młodzieży, która wydaje się być głucha na tradycyjne ostrzeżenia o szkodliwości palenia _.

[

bddpetfils.fr ]( # )Zdjęcia pojawią się w gazetach, w barach i dyskotekach. Zdaniem twórców kampania ma pokazać, że sięgnięcie po papierosa nie jest oznaką dorosłości, a niepalącym dać powód do dumy z bycia wolnym od nałogu.

Kampania wywołała burzę w mediach i wśród Francuzów. Organizacja obrony praw rodzin _ Familles de France _, zażądała kategorycznego zakazu jej rozpowszechniania. Zdaniem jej przedstawicielki, Christiane Therry, kampania jest dwuznaczna, a jej antynikotynowe przesłanie może nie być właściwie zrozumiane.

Również Nadine Morano, sekretarz stanu ds. rodziny we francuskim rządzie skrytykowała plakaty, uznając że stanowią one _ obrazę obyczajności _. Także minister zdrowia Roselyne Bachelot kampania się nie podobała, nazywała ją _ niestosowną _ i _ niejasną. _

reklama
strategie
marketing i sprzedaż
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)