Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reklama
25.02.2010 17:09

Kampania przeciwko paleniu szokuje Francuzów

Kontrowersyjne reklamy porównują palenie do przymusowego stosunku seksualnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bddpetfils.fr)

*Antynikotynowa kampania francuskiej organizacji pozarządowej _ Droits des non-fumeurs _ (_ Prawa niepalących _) budzi coraz większe kontrowersje. Plakaty porównują palenie do stosunku oralnego. *

Kontrowersje wzbudziły zdjęcia nastolatków z papierosem w ustach, klęczących przed mężczyzną w niedwuznacznej pozycji, sugerującej przymuszony stosunek. Pod zdjęciem czytamy _ Palenie robi z ciebie niewolnika nikotyny _.

Remi Parola, dyrektor _ Prawa niepalących _ tłumaczy tygodnikowi _ Le Point _, że autorzy kampanii szokujące zdjęcia wybrali świadomie. _ - Kampania ma dotrzeć przede wszystkim do młodzieży, która wydaje się być głucha na tradycyjne ostrzeżenia o szkodliwości palenia _.

[

bddpetfils.fr ]( # )Zdjęcia pojawią się w gazetach, w barach i dyskotekach. Zdaniem twórców kampania ma pokazać, że sięgnięcie po papierosa nie jest oznaką dorosłości, a niepalącym dać powód do dumy z bycia wolnym od nałogu.

Kampania wywołała burzę w mediach i wśród Francuzów. Organizacja obrony praw rodzin _ Familles de France _, zażądała kategorycznego zakazu jej rozpowszechniania. Zdaniem jej przedstawicielki, Christiane Therry, kampania jest dwuznaczna, a jej antynikotynowe przesłanie może nie być właściwie zrozumiane.

Również Nadine Morano, sekretarz stanu ds. rodziny we francuskim rządzie skrytykowała plakaty, uznając że stanowią one _ obrazę obyczajności _. Także minister zdrowia Roselyne Bachelot kampania się nie podobała, nazywała ją _ niestosowną _ i _ niejasną. _

Tagi: reklama, strategie, marketing i sprzedaż, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz