Notowania

Przejdź na
ikea
01.10.2012 12:43

Katalogi IKEA bez postaci kobiet. Już zostały usunięte

- Kobiet nie można wyretuszować z rzeczywistości - powiedziała szwedzka minister handlu Ewa Bjoerling.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Juanmonino/iStockphoto)

Szwedzki koncern meblowy IKEA usunął postacie kobiece z przeznaczonej dla Arabii Saudyjskiej wersji swego katalogu na rok 2013 - poinformował szwedzki bezpłatny dziennik _ Metro _.

Jako przykład gazeta zamieściła dwie wersje zdjęcia, przedstawiającego czteroosobową rodzinę w łazience. W wersji dla Arabii Saudyjskiej widać na nim tylko ojca i dwoje dzieci, podczas gdy postać matki oraz odbicie jej twarzy w lustrze całkowicie zniknęły.

Według _ Metra _, uczyniono tak ze względu na obowiązujący w saudyjskim królestwie zakaz publikowania wizerunków kobiet z odsłoniętą skórą. Decyzję IKEA skrytykowała szwedzka minister handlu Ewa Bjoerling.

_ - Kobiet nie można wyretuszować z rzeczywistości _ - powiedziała dziennikowi, dodając, iż sprawa zdjęć stanowi _ kolejny smutny przykład na to, jak daleka jest jeszcze droga do równouprawnienia mężczyzn i kobiet w Arabii Saudyjskiej _.

Rzeczniczka IKEA Yiva Magnusson oświadczyła agencji , iż koncern ma _ jasny kodeks postępowania _ z równością mężczyzn i kobiet jako częścią składową. Za przeznaczony dla Arabii Saudyjskiej katalog odpowiedzialna jest spółka holdingowa Inter IKEA, od której nie udało się na razie uzyskać komentarza.

W ubiegłym tygodniu IKEA usunęła z interaktywnej części swej rosyjskiej strony internetowej zdjęcie ludzi w kolorowych maskach narciarskich, używanych również przez członkinie zespołu Pussy Riot, których proces o chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną toczy się obecnie w Moskwie.

W informacji o usunięciu nadesłanego w ramach konkursu zdjęcia zaznaczono, że _ IKEA jest instytucją komercyjną, która prowadzi swą działalność poza sferami polityki i religii _. _ Nie możemy pozwolić, by nasz projekt reklamowy został wykorzystany dla jakiegokolwiek rodzaju agitacji _ - podkreślono.

Czytaj więcej w Money.pl
Spalił Biblię, teraz będzie miał proces Oskarżony twierdzi, że jego czyn był reakcją na obraźliwy dla muzułmanów amerykański film o proroku Mahomecie.
Jak kryzys uderza w kobiety Pracują za głodowe pensje, bo nie mają innego wyjścia. Oto typowo kobiece zajęcia są wśród najgorzej opłacanych zawodów.
Prezydent Egiptu ostro wobec USA - USA i cały Zachód muszą zmienić podejście do świata arabskiego - zapowiedział prezydent Egiptu Mohammed Mursi.
Wywołał protesty Arabów. Rodzina w ukryciu Rodzina domniemanego autora antyislamskiego filmu o Mahomecie, została przewieziona w nieujawnione, bezpieczne miejsce, by do niego dołączyć.
Tagi: ikea, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, marketing i sprzedaż, prawo, wiadmości, marketing i zarządzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz