Notowania

bmw
03.08.2011 14:22

Oni wiedzą, jak podwoić zysk

Niemiecka marka chwali się rekordową sprzedażą samochodów

Podziel się
Dodaj komentarz
(onir/CC/Flickr)

1,8 miliarda euro – tyle wynosi zysk netto BMW za ostatni kwartał, podaje serwis bbc.co.uk. To ponad dwa razy więcej niż rok temu. W drugim kwartale 2010 roku zysk firmy równał się kwocie 834 milionów dolarów.

Niemiecki producent samochodów utrzymuje, że do takiego wyniku przyczyniła się głównie sprzedaż modeli na chińskim rynku, która wzrosła aż o 52 procent w porównaniu do zeszłego roku. BMW sprzedało na rodzimym rynku 80300 samochodów w okresie od kwietnia do czerwca. W tym samym czasie aż 63300 modeli sygnowanych niemiecką marką trafiło do nowych właścicieli w Chinach.

BMW zapowiada, że jeszcze w tym roku wypuści nową linię Mini coupe. W przyszłym roku światło dzienne ujrzy też model Mini Roadster. Przedstawiciele firmy liczą na sprzyjające warunki na rynku i za cel stawiają sobie roczną sprzedaż ponad 1,6 miliona samochodów.

Czytaj w Money.pl
Niemieckie auta pożądane w USA Największy procentowy wzrost sprzedaży odnotowało jednak Porsche, którego model cayenne sprzedawał się pięć razy lepiej niż w 2010 roku.
Wielkie koncerny rodzinne: Fortuny i skandale Wnuczka założyciela L'Oreal chciała ubezwłasnowolnić matkę, a prezes Samsunga ma wyrok za przestępstwa finansowe.
Kolejna duża kampania z blogerem. BMW stawia na blogmotive.pl Samochodowy koncern rozpoczyna współpracę z autorem jednego z najpopularniejszych blogów motoryzacyjnych w Polsce. Podczas trzymiesięcznego projektu internauci będą decydować o tym, który z samochodów BMW przetestuje Blogo. Oni też wybiorą zadania specjalne, którym bloger będzie musiał sprostać.
Tagi: bmw, wiadmomości, gospodarka, strategie, marketing i sprzedaż, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz