Notowania

Przejdź na
hp
12.11.2014 07:00

Rewolucja w obsłudze komputera. Jak kiedyś wprowadzenie myszki

To kolejny, po wprowadzeniu myszy, milowy krok - pisze ekspert.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PrntScreen z YouTube)

Kilka dni temu HP wprowadziła do sprzedaży swój najnowszy desktop – HP sprout. Warto zwrócić na niego uwagę, gdyż najnowszy produkt HP nie jest wyłącznie kolejnym krokiem w wyścigu o osiągi, zupełnie nowym podejściem do tego, czym jest komputer, jak działa i przede wszystkim, jak się z nim komunikujemy.

Standardowa specyfikacja jest przyzwoita:

  • Windows 8.1
  • Intel Core i7-4790S
  • 8GB PC3-12800 DDR3-1600 SDRAM
  • ITB SATA 6G Solid State Hybrid Drive
  • NVIDIA GeForce GT 745A z 2GB DDR3
  • 23-calowy dotykowy ekran Full HD
  • DTS Sound, Bluetooth, Wi-Fi, czytnik kart pamięci, porty USB

O AUTORZE


Paweł Szwarcbach jest członkiem Stowarzyszenia Mensa Polska (w latach 2012-2014 pełnił funkcję Członka Zarządu - Koordynatora ds. Rozwoju). Obecnie doktoryzuje się z zarządzania na SGH. Od 5 lat prowadzi działalność consultingową - zajmuje się głównie optymalizacją procesów i zasobów ludzkich w przedsiębiorstwach usługowych.
* W każdą środę w serwisie Manager.Money.pl będzie publikować felietony z poradami dla przedsiębiorców w zakresie zarządzania procesami, ludźmi i innowacją.*

Cała _ €œzabawa _tkwi jednak w czymś, co HP nazywa HP Illuminator I HP Touch Mat.

HP Touch Mat to 20-calowy panel dotykowy. HP Illuminator to urządzenie zawieszone nad panelem dotykowym, wyposażone w: HP DLP Projector, kamerę 14,6 megapikseli oraz kamerę 3D. To połączenie zarówno skanować obiekty położone na macie jak i rzucać na mate obrazy, na których pracujemy dalej rękoma (lub dołączonym piórkiem).

Dziś mało kto pamięta już rewolucję, jaką spowodował Windows 95. Obsługa komputera za pomocą myszy stała się bowiem oczywistością. HP właśnie rozpoczyna kolejną rewolucję, polegająca nie tylko na obsłudze komputera bezpośrednio rękoma lecz także na większej integracji komputera z rzeczywistymi obiektami.

Producent przewiduje zrewolucjonizowanie wielu aspektów korzystania z komputera: sprzedaży, nauki, prezentacji, zabawy i tworzenia. Filmiki promocyjne pokazują na przykład jak można w kilku ruchach ręką nałożyć fizyczny naszyjnik na szyję osoby, która zastanawia się, czy go od nas kupić; jak przygotować materiały edukacyjne łączące w sobie tekst, zdjęcia, video oraz odręczne rysunki i notatki; czy też jak przygotować prezentację łączącą w sobie elementy wykonane w różnych aplikacjach.

Można oczywiście powiedzieć, że produkt HP to nic innego jak połączenie technologii, które już istnieją. Nawet jeśli to prawda, to połączenie to wydaje się być bardzo finezyjne i wygodne w obsłudze. Oczywiście, jeszcze więcej funkcjonalności dałoby połączenie Sprout z drukarką 3D, dzięki czemu można by na przykład z przesłać komuś przez internet... rzeczywisty obiekt, czyli zeskanować go 3D, wysłać pliki, a następnie wydrukować.

Kolejną rewolucją będzie najprawdopodobniej obsługiwanie komputera bez wykorzystania rąk, przy czym komputer najprawdopodobniej zmieni wtedy znacznie swój dzisiejszy kształt, jak np. Google Glass. Jednak mądre wykorzystanie Sprout może niekoniecznie zrewolucjonizować, ale na pewno wprowadzić poważne zmiany w biznesie, szczególnie w takich branżach takich jak edukacja, reklama, czy ogólnie rozumiana grafika.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: hp, wiadmomości, gospodarka, strategie, marketing i sprzedaż, czołówki, marketing i zarządzanie, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz