Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Seks we Włoszech zakazany?

Ocenzurowano tylko to zdjęcie z serii reklam okularów Toma Forda. Czemu akurat to?

Podziel się
Dodaj komentarz
(tomford.com)

We Włoszech zakazano reklamy, która miała *zachęcać klientów do kupna okularów przeciwsłonecznych projektu Toma Forda. Uznano ją za zbyt wulgarną.*

W uzasadnieniu decyzji podano, że zdjęcie jest podszyte podtekstem seksualnym ("sexually implicit"). Zaraz potem na stronie Toma Forda pojawiła się ironiczna odpowiedź projektanta na stawiane przez instytut zarzuty. Podpis na stronie głównej brzmi: "sexually explicit", co oznacza, żeac">fot: tomford.comfot: tomford.com[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/kontrowersyjna;kampania;toma;forda,galeria,912,0.html) kampania jest z założenia wyraźnie z seksem powiązana.

Na zdjęciu widzimy kobietę z okularami na nosie, która gryzie męski palec. Co dziwne, ta sama seria reklam zawiera znacznie bardziej śmiałe zdjęcia, a jednak Instytut nie miał nic przeciwko nim.

Możemy na nich zobaczyć nagą kobietę, która trzyma dłoń na kroczu mężczyzny czy niewielką buteleczkę perfum między kobiecymi piersiami. Inna wersja reklamy perfum to ta sama buteleczka na nagim kobiecym łonie.

Reklamy z golizną nie oburzyły jednak pracowników Włoskiego Instytutu Reklamy. Ich trwogę spowodowało tylko zdjęcie kobiety gryzącej palec. Najwyraźniej wywołuje bolesne skojarzenia...

Co Wy sądzicie na ten temat?

Tagi: tom ford, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz