Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Triumf reklamy wideo w internecie

Reklamy wideo są najszybciej rozwijającą się formą reklamy online.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Reklamy wideo są najszybciej rozwijającą się formą reklamy online - tak wynika z raportu, który przygotowała firma eMarketer zajmująca się analizą internetowego rynku reklam. *

Choć na reklamę wideo w sieci wydaje się wciąż najmniej, bo około 5 proc. wszystkich wydatków na internetowy marketing, to śmiało można powiedzieć, że głównym motorem wzrostu budżetów reklamowych są właśnie spoty wideo. W minionym roku za e-reklamy wideo zapłacono 410 mln dolarów, czyli o 82 proc. więcej niż w 2005.

*rok * *wydatki na e-reklamę wideo *
2001 40
2002 55
2003 85
2004 135
2005 225
2006 410

Tab. Wydatki na e-reklamę wideo w mln dolarów w USA (wg eMarketer)

W tym samym czasie wydatki na reklamę internetową w ogóle, jak wynika z badań przeprowadzonych przez IAB i PricewaterhouseCoopers, wzrosły (w USA) o 34 proc. Mimo to, pozwoliło to wygenerować rekordowy zysk w wysokości 16,8 mld dolarów. Analitycy Piper Jaffray przewidują, że zysk z reklam internetowych w USA w 2011 r. sięgnie poziomu 42 mld dolarów, a będzie to również zasługą rosnących w rekordowym tempie wydatków na spoty wideo.

Strony internetowe lubią reklamy wideo, bo te są zdecydowanie bardziej opłacalne niż reklama tekstowa czy baner. Na rynku amerykańskim zauważalny jest nawet trend rozszerzania działalności agencji reklamowych o internetowe wideoreklamy. Jak podaje International Herald Tribune, coraz więcej agencji i domów mediowych zajmujących się reklamą w mediach tradycyjnych przejmuje firmy, które specjalizują się w marketingu interaktywnym i reklamach wideo.

Jak wynika z kolei z raportu Borell Associates, amerykańskie spoty reklamowe wyświetlane są najchętniej w serwisach internetowych gazet - w 2006 r. wydano na nie 81 mln dolarów. Reklamy na stronach internetowych stacji telewizyjnych kosztowały amerykańskich reklamodawców z kolei zaledwie 32 mln dolarów.

Koncern medialny Viacom jako jeden z pierwszych, w 1994 roku, zamieścił w internecie nagranie wideo jednego ze swoich programów, rozpoczynając tym samym falę popularności filmów zamieszczanych w sieci. Obecnie, według danych udostępnionych przez comScore, to Google zajmuje na rynku reklamy online pozycję lidera, a zawdzięcza to głównie przejęciu serwisu YouTube. W styczniu 1,167 mld reklam zostało za ich pośrednictwem obejrzanych przez 54,7 mln osób.

Tagi: reklama internetowa, strategie, marketing i sprzedaż, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz