Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Kaliforni powstaną stacje dla elektrycznych aut

0
Podziel się:

Skrzynki z prądem dla samochodów zostaną zainstalowane na stacjach i przy autostradach.

W Kaliforni powstaną stacje dla elektrycznych aut
(coulombtech.com)

Już niedługo Kalifornijczycy będą z łatwością ładować swoje samochody elektryczne i tankować hybrydy. Powstanie u nich sieć stacji dla takich napędów.

Nową infrastrukturę stacji ładujących stworzy firma Coulomb Technologies. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na ten krok, ponieważ uważa, że w Kalifornii jest już wystarczająco dużo elektrycznych aut, by interes przyniósł zyski.

- _ Wielkie firmy motoryzacyjne jak General Motors, Toyota, Ford, Mercedes, Volvo, BMW i Nissan rozwijają produkcje energooszczędnych samochodów - mówi Richard Lowenthal, szef produkcji firmy . _ - _ Wszystkie te auta mają jedna cechę wspólną, potrzebują podłączenia do źródła energii elektrycznej _. _ W najbliższych miesiącach Coulomb Technologies dostarczy Kaliforni nowoczesne rozwiązania, które wyjdą na przeciw potrzebom uniezależnienia się od sprowadzanej ropy _- dodaje.

Punkty ładujące zostaną zainstalowane na istniejących już stacjach paliwowych, ale powstaną też nowe stacje z energią elektryczną - np. w kluczowych miejskich rejonach. Skrzynki z prądem dla samochodów zostaną też zainstalowane przy autostradach.

W pierwszym kwartale 2009 roku ma ich powstać kilkadziesiąt, ale już pod koniec roku firma planuje zainstalowanie setki takich urządzeń.

Jak Kalifornijczycy będą płacić za energię pobraną w punktach ładujących? Klienci, którzy zapiszą się do sieci firmy, dostaną specjalne klucze, za pomocą których będą mogli logować się do stacji.

strategie
marketing i sprzedaż
marketing i zarządzanie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)