Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
program partnerski
06.03.2014 06:27

Zarabianie w internecie. Dlaczego warto i jak to zrobić?

O zaletach, możliwościach i poziomach zarobków w programach partnerskich pisze Tomasz Czerwiński z Money.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartek Sadowski)
Tomasz Czerwiński, kierownik ds. sprzedaży e-commerce<br/>i afiliacji w Money.pl

Czy warto uczestniczyć w programach partnerskich? Do jakiej sieci się przyłączyć? Jak i ile można na tym zarobić? Takie pytania często można znaleźć na forach dyskusyjnych poświęconych zarabianiu w sieci. Zadają je sobie także osoby prowadzące już działalność w internecie na własnej stronie, ale i ci, którzy prowadzą taką działalność poza siecią, stronę www traktują tylko jako dodatkową reklamę albo wręcz do tej pory nie widziały sensu wykorzystywania działań online do zwiększania liczby klientów.

Zatem czy faktycznie warto przyłączyć się do sieci afiliacyjnej (tak fachowo nazywa się programy partnerskie) i czy naprawdę w sieci da się zarobić przyzwoite, dodatkowe pieniądze na sprzedawaniu produktów i usług kogoś innego?

Da się. Dowodem jest fakt, że w ciągu ostatnich kilku lat sieci afiliacyjne bardzo mocno się rozwijają. Coraz większa liczba firm i instytucji oferuje w ten sposób swoje produkty. Jest to bardzo skuteczny i relatywnie tani sposób na zwiększenie liczby Klientów. Przez Internet także można dotrzeć do osób, które preferują ten kanał jako miejsce do zakupów, zakładania i obsługi kotna czy brania kredytu bez wychodzenia z domu.

Rośnie też grono firm i osób, które na swoich stronach internetowych dzięki temu zarabiają. A przychody mogą być spore. Są osoby które traktują taki rodzaj działania jako opcję na dodatkowy przychód i zarabiają od kilkuset do kilku tysięcy złotych, ale są tacy, dla których to jest podstawa działania. I tacy zyskują miesięczne przychody rzędu kilkunastu a czasami nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Jedną z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych jest sieć afiliacyjna Money2Money należąca do Grupy Money.pl. Powstała w 2004 roku i od tamtej pory dopracowała się kilku tysięcy stowarzyszonych domen, których liczba cały czas dynamicznie rośnie. Bo zdecydowanie warto przyłączyć się do sieci afiliacyjnej i na pewno da się na tym zarobić!

Przyłączając się do sieci afiliacyjnej Money2Moneymożna bez ograniczeń korzystać z ogromnej liczby produktów. Normalnie osoba fizyczna czy mała firma często nie ma dostępu to tak szerokiej oferty. Wydawcy M2M mają od razu, bez konieczności podpisywania dodatkowych umów, możliwość promowania kilkuset produktów instytucji finansowych i ubezpieczeniowych. Dodatkowo w tym roku dynamicznie zaczynamy zwiększać liczbę i dostępność programów pozafinansowych, jak podróże, sklepy, perfumerie, kupony rabatowe, ale także telefonia czy energia. Klienci przychodzący na stronę naszego wydawcy wypełniają wnioski o intersujący ich produkt sami, zawsze będąc w bezpiecznym szyfrowanym połączeniu. Nie ma ryzyka _ wycieku _ wrażliwych danych. Formularze mają odpowiednie zapisy i informują, do jakiej instytucji wysyłany jest wniosek oraz jakie zgody na przetwarzanie danych wyraża się podczas wysyłki.Tym bardziej, że procedura jest prosta, a ryzyko praktycznie żadne. Żeby zacząć,
zainwestować trzeba tylko czas. Rejestracja jest bardzo prosta, wszystkie formalności załatwiane są przez formularz na stronie internetowej, a niezbędne dokumenty wysyłane są mailem. Uczestnictwo w programie partnerskim Money.pl jest bezpłatne, a przystąpić do niego może każdy kto jest pełnoletni. Bez względu na to czy prowadzi działalność gospodarczą czy jest osobą fizyczną.

Nie trzeba mieć nawet strony www! Naszym wydawcom udostępniamy gotowy, internetowy pasaż z ofertami. Oczywiście bezpłatnie. Wydawcy, czyli osoby prezentujący oferty na swoich stronach www, bezpłatnie korzystają z profesjonalnych wskazówek, poradników i tutoriali, pomagających zarządzać i wpinać linki czy reklamy produktów na własnych stronach. Kalkulatory, widgety, banery czy linki, które można dowolnie wykorzystywać do pozyskiwania nowych klientów pozwalają zarabiać właścicielom blogów, forów dyskusyjnych czy baz mailingowych.

W ramach sieci afiliacyjnej Money.pl można zarabiać na różne sposoby.Każdy produkt oferuje różne modele rozliczeń. Najbardziej popularne to:

  • CPC- wynagrodzenie za klik w reklamę umieszczoną na stronie wydawcy;
  • CPL – wynagrodzenie za wypełnienie formularza kontaktowego;
  • CPA – wynagrodzenie za zdefiniowaną akcje np. podpisanie umowy przez Klienta w Banku ;
  • CPS – wynagrodzenie za potwierdzoną sprzedaż danego produktu np. wypłata kredytu gotówkowego.

Reasumując - czy warto przystąpić do sieci afiliacyjnej? Nie tylko warto, ale trzeba! Trzeba dać sobie szanse na dodatkowe zarobki nie wychodząc z domu. Im szybciej, tym lepiej bo na pewno się to opłaci. Już sprzedaż kilku kredytów gotówkowych czy kont miesięcznie daje koło 1000 zł dodatkowego dochodu, a jeden kredyt hipoteczny nawet dwa razy tyle.

Pięć kredytów i trzy konta miesięcznie i po kwartale można jechać odpoczywać przez tydzień pod palmami. Ot, taki urlop za _ ciężką _ pracę.

O autorze

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: program partnerski, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, strategie, marketing i sprzedaż, najważniejsze, z rynku, czołówki, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz