Notowania

styl życia
31.07.2013 10:06

Click Millionaires, czyli internetowi milionerzy. E-biznes na Twoich zasadach

Jeżeli nie zaplanujesz swojego własnego życia, prawdopodobnie będziesz realizował plan przygotowany przez kogoś innego. Zgadnij, co ten ktoś zaplanował dla ciebie. Niewiele.

Podziel się
Dodaj komentarz
(damircudic/ iStockphoto)

- Jim Rohn, amerykański przedsiębiorca, autor i specjalista w zakresie motywacji

Rozmiar, kształt i smak Twojego stylu życia click millionaire’a zależy od rodzaju biznesu, jaki chcesz budować. Dochody, potencjał rozwojowy i przyjemność z prowadzenia tego biznesu — wszystko to zależy od Ciebie i wybranego systemu click millionaire’a.

Zacznij od własnych celów i nadaj priorytet swoim sprawom osobistym. Najważniejsze pytania, na które tylko Ty znasz odpowiedź, brzmią:

  1. Jak chcesz spędzać dni?
  2. Co najbardziej lubisz robić?
  3. Jaki wkład chcesz wnieść do otaczającego Cię świata?

Kiedy już na nie odpowiesz, musisz wykonać równie ciężką pracę i ustalić, co musisz *zmienić *w swoim życiu, aby móc wprowadzić do niego nowe elementy. Oczywiście pozytywne zmiany to sama przyjemność, ale może pojawić się też konieczność wprowadzania negatywnych zmian, i to w pierwszej kolejności. Jeżeli tak jest, to można to porównać z potrzebą uporządkowania przestrzeni, nim będziesz mógł zająć się nowymi sprawami. Może też będziesz musiał przestać robić rzeczy, które wydają Ci się cenne, właśnie po to, aby zrobić w swoim życiu miejsce na wypróbowanie nowych możliwości.

Jak więc przejść stąd tam?

Wybieranie własnego świata

Dzisiaj dużo bardziej niż kiedykolwiek wcześniej możesz elastycznie układać sobie życie. W XX wieku pracownicy dużych firm musieli równać do szeregu. Ponieważ firmy przedkładają swoje zyski i potrzeby nad Twoje, wymagają od Ciebie dostosowania się do ich planów, reguł, ścieżek kariery, nadzoru; musisz zaakceptować ich stawki i uzyskać zezwolenie na każde odstępstwo od zasad.

Dziś wszystko to nie jest już koniecznością. Wiem, że wpojono Ci przekonanie, że nadawanie priorytetu własnemu stylowi życia nie jest profesjonalne. Ale kiedy uruchomisz własny biznes, sam będziesz musiał zdecydować, co jest profesjonalne.

Dziś możesz zacząć decydować o swoim własnym świecie, i to w wolnym czasie, po godzinach. Nawet jeżeli pracujesz dla kogoś innego, to przecież masz wolny czas. Jak go spędzasz? Jeżeli nie będziesz czujny, to go zmarnujesz. Każdy ma 24 godziny przez siedem dni w tygodniu, ale niektórzy osiągają zupełnie inne wyniki niż pozostali.

Zastanów się nad realokacją tego czasu. Mógłbyś zainwestować go w projekty, które przyniosą zwroty, czy to w postaci finansowej, czy też osobistej satysfakcji. Nieco uważniej wybieraj swoje hobby, rozrywki, książki, które czytasz, a nawet ludzi, z którymi się spotykasz.

Nawet jeżeli Twoje obowiązki rodzinne czy służbowe narzucają Ci ograniczenia czasowe lub dotyczące miejsca, w którym przebywasz, to przecież internet daje Ci dostęp do całego świata. O każdej porze dnia i nocy znajdziesz tam miliony osób, do których możesz dotrzeć za pomocą kilku kliknięć czy stuknięć w klawiaturę. Internet obniżył koszty komunikacji i współpracy, co przełożyło się też na obniżenie ryzyka związanego z prowadzeniem działalności.

Jak zacząć inwestować swój wolny czas?

W jaki sposób rozpoczniesz inwestowanie swojego wolnego czasu, tak aby osiągnąć wybrany styl życia? Wejdź do sieci. Na początek spróbuj wycisnąć dodatkowe dziesięć minut dziennie. Wejdź do sieci i działaj celowo, wyszukując nisze rynkowe, witryny i społeczności, wokół których chcesz tworzyć swój nowy styl życia. Jeżeli zainwestujesz dziennie dziesięć minut na studiowanie oceanografii, kontakty z kucharzami kuchni włoskiej czy naukę programowania w PHP, z czasem poczynisz postępy, które przybliżą Cię do wybranego celu i staną się fundamentem Twojego biznesowego stylu życia. Jak mawia Connie Mettler, click millionaire, przedsiębiorca i wydawca serwisu _ ArtFairCalendar.com _: „Ziarnko do ziarnka, a w końcu zbudujesz zamek”.

Porozmawiajmy o szczegółach. Załóżmy, że Twoim marzeniem jest nauczenie się francuskiego i regularne podróżowanie do Paryża; może nawet chciałbyś tam zamieszkać. Ale jesteś uwięziony w codziennej rutynie sprzedawcy w sklepie całodobowym lub wykonujesz w swoim boksie niewolniczą pracę dla dużej korporacji. Nie jesteś zadowolony ze swojego położenia, marzysz o polepszeniu życia — chciałbyś znać francuski, a może nawet mieszkać i pracować we Francji. Jak zamierzasz osiągnąć swój nowy styl życia?

Rozumiem, że nie masz pieniędzy, żeby po prostu odejść, ale możesz wprowadzić zmiany i zacząć inwestować swój wolny czas tak, aby osiągnąć zamierzone cele. Może swój wolny czas po powrocie do domu powinieneś poświęcać na kontakty z ludźmi, kulturą i wyszukiwanie biznesowych możliwości we… Francji? Co powiesz, żeby zamiast spędzać godziny przed telewizorem czy grać w World of Warcraft i FarmVille, zainwestować je w spotkania w sieci z Francuzami, naukę języka i w ogóle sprawy związane z Francją? Wszystkie informacje i ludzi, których potrzebujesz, można znaleźć w sieci. Możesz zacząć od prostego wyszukiwania za pomocą Google. To nie jest abstrakcyjna teoria; to nie jest rada typu „pomyśl o czymś, a to się pojawi”. To rada „wróć do domu, usiądź przed komputerem i zacznij od znalezienia francuskich stron”.

Czytaj więcej w Money.pl
Alarmujący raport dla amerykańskich rodzin Zarabiającymi więcej od swych mężów są na ogół kobiety starsze, białe i z wyższym wykształceniem.
Będzie kilkanaście tys. nowych miejsc pracy W Sopocie rozpoczęła się dziś dwudniowa konferencja Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce.
Tak prowadzą biznes "twardzi" gracze Twarde granie oznacza ciągłe wykorzystywanie wszystkich dostępnych w organizacji zasobów, jej mocnych stron a także szans, po to by zdobyć i nieustannie umacniać przewagę konkurencyjną.
Tagi: styl życia, psychologia biznesu
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz