Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szef
13.06.2007 08:42

Szef nie jest niezastąpiony

Średnio dwóch z trzech managerów wierzy, ze kiedyś zajmie w firmie miejsce swojego szefa i będzie lepiej od niego wykonywać pracę na tym stanowisku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Niemal 3/4 ankietowanych managerów uważa, że mogłoby przejąć stanowisko swojego szefa i lepiej od niego wykonywać swoje obowiązki - wynika z badania Executive Quiz wykonanego przez firmę Korn/Ferry International.

73 proc. kierowników ma takie wyobrażenie, z tego ponad 65 proc. deklaruje, że dąży do tego, by w przyszłości zająć miejsce swojego szefa w firmie, w której pracuje.

42 proc. managerów ocenia pracę swojego szefa bardzo dobrze, 23 proc. - średnio, 14 proc. - poniżej średniej, a 11 proc. zdecydowanie ją krytykuje. Dodatkowo 65 proc. ufa swojemu szefowi, pozostała część ankietowanych zdecydowanie nie.

Bob Damon z firmy, która przeprowadziła badanie interpretuje je w następujący sposób: "Wyniki można rozumieć tak, że pracownicy na stanowiskach kierowniczych często czują się niedoceniani. Ich potencjał nie jest wykorzystany, a ambicje dużo większe, niż obecnie piastowane stanowisko."

Internetowe badanie firma Korn/Ferry przeprowadziła w marcu 2007. Wzięli w niej udział managerowie z 70 krajów świata z bardzo różnych branż.

Tagi: szef, psychologia biznesu, strategie, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz