Notowania

cel
15.03.2013 10:30

Urodziłeś się bogaty

Sławny artysta komediowy, Flip Wilson, jest znany ze swojej umiejętności rozśmieszania ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Historia Flipa Wilsona *

Sławny artysta komediowy, Flip Wilson, jest znany ze swojej umiejętności rozśmieszania ludzi. Oto co powiedział kiedyś -- zresztą w bardziej poważnym tonie -- na temat procesu podejmowania ryzyka: „Upadałem i wstawałem, upadałem i wstawałem. Przez szesnaście lat nie robiłem nic innego, tylko upadałem i wstawałem”.

Czy myślisz, że mimo to Flip Wilson uważał siebie za nieudacznika? Z pewnością nie! Gdyby tak było, nigdy nie podjąłby kolejnej próby i nigdy nie poznalibyśmy jego wspaniałego talentu!

W tym miejscu powinieneś zrozumieć, że gdy tylko wyznaczysz sobie jakiś duży cel, uruchomisz proces podejmowania ryzyka, który wprowadza element ekscytacji i przydaje barw Twojemu życiu. Z drugiej jednak strony musisz wiedzieć, że większość ludzi na Twoim miejscu wolałaby za wszelką cenę uniknąć takiej sytuacji. Innymi słowy, zamiast podjąć znaczące ryzyko, większość ludzi woli iść na bezsensowne kompromisy. Te kompromisy wpływają na obniżenie ich stylu życia do poziomu niewiele znaczącej maskarady. Aby zrozumieć, w jaki sposób działa to zjawisko, pomyśl o ludziach, którzy kupując nowy dom, poszli na kompromis. „Dlaczego to zrobili?” -- zadajesz sobie pytanie. Zrobili to, ponieważ bali się, że nie będą w stanie spłacać rat hipotecznych za taki dom, o jakim naprawdę marzyli.

Zwróć teraz swoje myśli do tych wszystkich trzymających się kurczowo swojej pracy, której tak naprawdę nie lubią i która nie daje im satysfakcji. Dlaczego tak postępują? Ponieważ boją się, że nie poradziliby sobie na stanowisku, na którym naprawdę chcieliby pracować. To prawda, że gdyby zaryzykowali i spróbowali sięgnąć po te rzeczy, o których marzą -- lepszą pracę, wymarzony dom lub cokolwiek innego -- musieliby dać z siebie o wiele więcej. W rezultacie jednak wkrótce odkryliby, że ryzyko, które podjęli, zaczyna przynosić im korzyści we wszystkich aspektach życia.

*Młodzi milionerzy *

Kilka lat temu czytałem doskonałą książkę na temat podejmowania ryzyka. Nosi ona tytuł _ The Young Millionaires _ i zawiera prawdziwe historie z życia osiemnastu osób, z których każda zarobiła ponad milion dolarów. Niektórzy z nich w trakcie swojej kariery zawodowej zarobili dużo więcej niż „tylko” jeden milion. Autor książki dzieli się z nami wieloma ciekawymi uwagami na temat prawa sukcesu finansowego, przy czym do najciekawszych spostrzeżeń wielokrotnie powraca. Powtarza bowiem parokrotnie, że mimo iż ci ludzie pochodzą z różnych środowisk i każdy z nich dorobił się majątku na czym innym, jest coś, co ich łączy.

„Co takiego?” -- zapytasz. Mówiąc jak najprościej, łączy ich to, że choć wszystko, czego dokonali, jest konsekwencją podejmowanych przez nich decyzji, nikt z nich nie uważa, że podejmował jakieś ryzyko. Autor wyjaśnia, że ci ludzie po prostu nie przyjmowali do wiadomości ewentualności fiaska! (Zwróć uwagę, że większość przeciętnych ludzi uznałaby, że bezdyskusyjnie podejmowali oni ogromne ryzyko).

_ *Niniejszy fragment pochodzi z książki ”Urodziłeś się bogaty” Boba Proctora (Onepress 2013). _

Czytaj więcej w Manager.Money.pl
Wybierz najlepsze polskie reklamy Znane twarze w reklamie to znakomity pomysł na promocję marki. Oto dowody!
Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedza kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujacych Choć może kusić Cię, by jak piątkowy uczeń wyrwać się od razu do odpowiedzi, odczekaj pięć sekund. Odpowiadając od razu, sprawiasz wrażenie osoby dobrze przygotowanej do rozmowy, a nie o takie wrażenie tutaj chodzi.
Londyn przyciąga milionerów. Najwięcej z... Specjalne prawo będzie sprzyjało bogatym.

_ _

Tagi: cel, psychologia biznesu
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz