Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Apple oszukuje. Reklama iPhone'a 3G zakazana!

Za pomocą tego telefonu nie można bez ograniczeń przeglądać internetu- uznano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W spocie jest mowa o tym, że można za pomocą telefonu bez ograniczeń przeglądać internet. Tak nie jest - uznano w Wielkiej Brytanii. *

Tę samą reklamę dostosowano do różnych krajów. Jedna z jej wersji wciąż emitowana jest w USA. Na nieprawidłowość zwrócili jak na razie uwagę tylko Brytyjczycy.

Instytucja, która na Wyspach monitoruje rynek reklamy (ASA) wezwała do wycofania emisji spotu ze względu na kłamstwo. W reklamie lektor zachwala, że dzięki iPhone'owi użytkownik ma dostęp do każdej części internetu.

Jak wiadomo, flagowy gadżet firmy Apple nie obsługuje stron wykonanych w technologii Adobe Flash i Java. Żeby je przejrzeć niezbędne jest zainstalowanie wtyczek, niedostępnych obecnie dla tej platformy.

Rzecznik firmy Apple broni honoru firmy. W mediach wypowiada się, że nie miała ona zamiaru oszukiwać klientów, a jedynie wskazać na to, że do przeglądania internetu telefon ten nie korzysta z prostego protokołu WAP, a strony internetowe wyświetlane za pomocą przeglądarki safari wyglądają tak samo jak te w przeglądarkach na komputerach stacjonarnych lub przenośnych.

*Zobacz amerykańską wersję zakazanej w Wielkiej Brytanii reklamy iPhone'a "All the parts" *

* I na koniec reklama, którą zobaczyć można w polskiej telewizji, nietypowa o tyle, że sponsorowana przez dwóch konkurencyjnych operatorów sprzedających iPhone'a:*

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: iphone 3g, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, spoty
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz