Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Katarzyna Ogórek
|

Apple oszukuje. Reklama iPhone'a 3G zakazana!

0
Podziel się:

Za pomocą tego telefonu nie można bez ograniczeń przeglądać internetu- uznano.

Apple oszukuje. Reklama iPhone'a 3G zakazana!
(PAP/EPA)

W spocie jest mowa o tym, że można za pomocą telefonu bez ograniczeń przeglądać internet. Tak nie jest - uznano w Wielkiej Brytanii.

Tę samą reklamę dostosowano do różnych krajów. Jedna z jej wersji wciąż emitowana jest w USA. Na nieprawidłowość zwrócili jak na razie uwagę tylko Brytyjczycy.

Instytucja, która na Wyspach monitoruje rynek reklamy (ASA) wezwała do wycofania emisji spotu ze względu na kłamstwo. W reklamie lektor zachwala, że dzięki iPhone'owi użytkownik ma dostęp do każdej części internetu.

Jak wiadomo, flagowy gadżet firmy Apple nie obsługuje stron wykonanych w technologii Adobe Flash i Java. Żeby je przejrzeć niezbędne jest zainstalowanie wtyczek, niedostępnych obecnie dla tej platformy.

Rzecznik firmy Apple broni honoru firmy. W mediach wypowiada się, że nie miała ona zamiaru oszukiwać klientów, a jedynie wskazać na to, że do przeglądania internetu telefon ten nie korzysta z prostego protokołu WAP, a strony internetowe wyświetlane za pomocą przeglądarki safari wyglądają tak samo jak te w przeglądarkach na komputerach stacjonarnych lub przenośnych.

Zobacz amerykańską wersję zakazanej w Wielkiej Brytanii reklamy iPhone'a "All the parts"
I na koniec reklama, którą zobaczyć można w polskiej telewizji, nietypowa o tyle, że sponsorowana przez dwóch konkurencyjnych operatorów sprzedających iPhone'a:
ZOBACZ TAKŻE:
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)