Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
volkswagen
19.02.2007 10:00

Samobójca w spocie Volkswagena

Koncern zrezygnował z emisji kontrowersyjnego spotu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Koncern Volkswagen zrezygnował z emisji kontrowersyjnego spotu, przedstawiającego mężczyznę probującego popełnić samobójstwo.

Reklama, przygotowana przez agencję Crispin Porter + Bogusky, prezentuje mężczyznę, który stoi na dachu budynku z zamiarem popełnienia samobójstwa. Rezygnuje, kiedy dowiaduje się, że Volkswagen oferuje trzy modele samochodów w cenie poniżej 17 tys. dolarów.

30-sekundowy film "Jumper" został oprotestowany przez amerykańskie organizacje zapobiegające samobójstwom - Suicide Prevention Action Network i National Alliance on Mental Illness.

"Kampania mówi o optymiźmie, który jest nieodłącznym elementem marki Volkswagen. Naszym zamiarem nie było jednak urażenie kogokolwiek, dlatego zdecydowaliśmy się usunąć reklamę z telewizji" - tłumaczy Keith Price, rzecznik prasowy Volkswagen of America.

"Jumper" jest jednym z trzech nowych spotów przygotowanych przez Crispin Porter + Bogusky dla marki Volskwagen. Pozostałe ("Poet" i "Apocalypse"), zdaniem magazynu Adweek, nie zawierają kontrowersyjnych treści.

Tagi: volkswagen, strategie, marketing i sprzedaż, marketing i zarządzanie, spoty
Źródło:
Mediarun
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz