Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zobacz, jak ING śmieje się z prezydenta [WIDEO]

Zobacz, jak ING śmieje się z prezydenta


- Nie wspieramy żadnej partii politycznej - dementuje nasze domysły rzecznik ING Banku Śląskiego.

Kontrowersyjna kampania telewizyjna ruszyła w miniony weekend. Spot można było obejrzeć między innymi w przerwie festiwalu w Sopocie. I to chyba był jego najciekawszy moment, kiedy w czasie trwania bloku reklamowego na ekranie pojawił się znany aktor i ambasador marki ING w prezydenckiej stylizacji. 

Wygląda, jakby kierował orędzie do narodu. Elegancko ubrany, przy biurku, w otoczeniu świeżych kwiatów. W tle flaga i muzyka - jak w prezydenckim orędziu według pomysłu posła PiS Jacka Kurskiego. Piękne przemówienie o bogactwie płynącym do nas z Unii Europejskiej, dobrobycie w postaci telewizorów i kiełbasy, zakończone zachętą do lokowania pieniędzy w ING. 

Natychmiast zawrzało w internecie. Na forach i blogach komentarze. - O mało nie pękłem ze śmiechu - piszą na blogu FrostBite. - Odważne, ale bardzo ryzykowne :) Mam nadzieje że Marek wyjdzie z tego bez szwanku - komentuje na stronie Wykop.pl użytkownik o nicku "hakunnin". - Chłopaki z agencji, która robi dla ING, moim zdaniem trochę przesadzili - pisze "inimix". 

Zapytaliśmy rzecznika banku, skąd pomysł na to, żeby serię ciekawych, ale zawsze poprawnych spotów okrasić kontrowersją. Wypiera się prowokacji.

- Ukrytych podtekstów można się doszukiwać wszędzie, ale w tym przypadku byłaby to znaczna nadinterpretacja- mówi w rozmowie z Money.pl Piotr Utrata, rzecznik prasowy ING Banku Śląskiego i dodaje -  Nie wspieramy żadnej partii politycznej. Wykorzystaliśmy nową stylistykę, żeby wyróżnić się na tle reklam innych instytucji finansowych. 

- W najnowszej reklamie zastosowaliśmy pastisz świata "gadających głów", nie odnosząc się przy tym do żadnej konkretnej osoby lub stanowiska. Ta reklama jest o optymizmie, o tym, że wielu Polakom żyje się coraz lepiej. Rzeczywistość jest znacznie lepsza niż ta pokazywana w telewizji - mówi rzecznik banku.  

Zapytany o to, czy było łatwo namówić aktora do takiej roli odpowiada zdawkowo, że skoro się zgodził, to znaczy, że nie było problemu. 

Niemalże równocześnie ze startem nowej kampanii, w stacji TVN ruszyła akcja promocyjna nowej, jesiennej ramówki. Reklamują między innymi nowy sezon programu Szymona Majewskiego. Też skorzystano z parodii, tyle że samej reklamy ING!

 


 Zbieg okoliczności czy wyreżyserowana współpraca wymierzona w podwójny efekt pr-owy? Rzecznik w rozmowie z Money.pl odpowiada - Produkcja parodii naszej reklamy nie była z nami konsultowana. Nie zamierzamy się też na nią skarżyć. Mamy poczucie humoru, kłócić się o żart nie będziemy. 

 

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Marek35
78.88.105.* 2008-11-25 21:45
Uwaga na nie kompetentne usługi dotyczące kredytów hipotecznych w ING !!!
andowc
83.30.58.* 2008-09-10 18:25
W/g mnie, nie śmieje się z Prezydenta Kacz..., tylko z Prezydenta Jar...,(przemówienie o wprowadzeniu "stanu wojennego" pewnego 13 grudnia).
bogdi
81.210.96.* 2008-09-08 22:33
Konrad ....Teraz się nie dziwię..dlaczego nie widać Cię w innych programach i filmach - żenada widać nisko upadłeś chłopie - to się w głowie nie mieści.....a uważałem gościa za dobrego aktora- nisko upadłeś i wszystko wskazuje na to,że z tego już sie nie podniesiesz-
Zobacz więcej komentarzy (64)