Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
htc
18.12.2011 06:04

HTC idzie na wojnę z Citi Global Markets

Producent smartfonów uważa, że przyznana mu rekomendacja była niezgodna z prawem i naraziła firmę na straty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(HTC)

Citi Global Markets wydał akcjom HTC rekomendację _ sprzedaj _ w wyniku czego ich cena spadła z 1200 dolarów na zaledwie 403 dolary. Telekomunikacyjny gigant oskarżając bank o straty już w sierpniu złożył w tej sprawie zawiadomień do prokuratury. Sprawa wyciekła do mediów jednak dopiero teraz, poinformowała o niej agencja Reutersa.

Producent smartfonów uważa, że przyznana mu rekomendacja była niezgodna z prawem i naraziła firmę na straty. Citi odpiera zarzuty i jako powód zmiany opinii o akcajach koncernu podaje coraz większą konkurencję ze strony Samsunga, spowolnienie na rynku smartfonów i planowane przejęcie spółki S3 Graphics. Nie bez znaczenie dla spadku zaufania był również pozew HTC złożony wobec Apple - donosi agencja Reutera.

Po lipcowej _ sprzedaży _ we wrześniu bank zmienił rekomendację na _ trzymaj _. Ponownie zaczął zalecać sprzedaż akcji HTC dopiero w listopadzie, kiedy firma poinformowało o kiepskich prognozach na następny kwartał. Koncern przewidywał obniżenie przychodów o 23 procent. Nic więc dziwnego, że spadło zaufanie instytucji analitycznych do HTC. W tym roku do zakupu akcji HTC zachęcają teraz tylko trzy instytucje analityczne, sześć z nich namawia do ich sprzedawania, a 23 daje HTC rekomendacje _ trzymaj _.

Czytaj więcej o HTC
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/87/t177239.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/htc;rezound;z;ekranem;hd;i;dwoma;rdzeniami,97,0,948577.html) HTC Rezound z ekranem HD i dwoma rdzeniami To pierwszy taki telefon tajwańskiego producenta. Rezound w dniu debiutu będzie pracował na Androidzie 2.3 Gingerbread
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/212/t157652.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/explorer;najtanszy;telefon;od;htc,93,0,923229.html) Explorer. Najtańszy telefon od HTC Smartfon dla początkujących zadebiutuje do końca bieżącego roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/132/t157060.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/htc;rhyme;dla;pan,77,0,917837.html) HTC Rhyme dla pań Producent oferuje Rhyme Charm, małą świecącą kostkę, która po podłączeniu do telefonu umożliwi szybsze wyjęcie z damskiej torebki.
Tagi: htc, rekomendacja, citi, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, strategie, z rynku
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz