Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Biedronka
17.10.2012 11:16

Komornik w Biedronce. Sieć ma zalegać ze spłatą kilku milionów złotych

Firma miała nie zapłacić należności za zaprojektowanie opakowań do sprzętu RTV i produktów spożywczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech TRACZYK/East News)

*Biedronka zalega z płatnościami na rzecz brytyjskiej firmy brandingowej Wren & Rowe. * *W związku z tym dziś w samo południe do 300 sklepów Biedronka miał wejść komornik. Żadna ze stron konfliktu jednak nie potwierdza aby tak się stało. *

[aktualizacja 15:09]

O tym, że taka decyzja zapadła w sądzie poinformował Money.pl zespół prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie. - _ 5 października 2012 roku XX Wydział Gospodarczy SO wydał postanowienie w sprawie o udzielenie zabezpieczenia z wniosku Rowe & Partners z udziałem Jeronimo Martins Polska. Sąd na posiedzeniu niejawnym postanowił udzielić zabezpieczenia _ - potwierdził Maciej Gieros z referatu prasowego.

Obie strony konfliktu również przyznały, w przesłanym naszej redakcji wspólnym komunikacie, że _ powstał spór pomiędzy spółkami _.

Komornik miałby zabezpieczyć produkty, które są sprzedawane w zaprojektowanych przez W&R opakowaniach. Według PB, zaległe płatności mają sięgać kilkudziesięciu milionów złotych. Z tą informacją nie zgadzają się jednak strony postępowania. _ Nie jest prawdą, iż spór dotyczy kilkudziesięciu milionów złotych. Przedmiotem sporu jest kwota wielokrotnie niższa _- napisano w przesłanym komunikacie.

W opakowaniach W&R sprzedawane są sprzęt RTV oraz wiele produktów spożywczych. Money.pl zapytało przedstawicieli Jeronimo Martins w Polsce, o które dokładnie produkty chodzi, ale nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi na to pytanie.

Jak wynika z informacji PB, właściciel Biedronki nie poczuwa się do odpowiedzialności i zarzuca brytyjskiej firmie nienależyte wykonanie opakowań.

Według przekazanych nam informacji na razie do dyskontów nie zawitał komornik, a obie firmy zapewniają, że _ pomimo zawisłego przed sądem sporu, strony prowadzą rozmowy w celu polubownego zakończenia sprawy. _

Portugalski koncern posiada w Polsce obecnie około dwóch tysięcy sklepów, a jej przychody sięgnęły prawie 24 mld złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Najbogatszy Portugalczyk idzie na emeryturę Zamierza on opuścić grupę JM w grudniu.
Kupujesz w Biedronce? To musisz wiedzieć _ - Dobra jakość kosztuje. Nie można za parę złotych kupić czegoś znakomitego, to się nie bilansuje - _mówi Bernard Węgierek.
Właściciel Biedronki najbogatszy w Portugalii To przede wszystkim zasługa dobrych wyników sieci Biedronka w Polsce. Nasze dyskonty mają już ponad 61-procentowy udział w obrotach całej grupy.
Chcesz wiedzieć, ile zarabia Biedronka? Przychody całej grupy wzrosły w tym czasie o 7,5 proc. do 5 108 mln euro.
Tagi: Biedronka, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, strategie, z rynku, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz