Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
apple
12.09.2012 07:00

Nowy iPhone od Apple już dziś

Dzisiaj firma Apple ma pokazać kolejną, oczekiwaną premierę - iPhone'a 5. Czym będzie się różnił od poprzednich wersji?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Chapman Freeborn mat.pras.)

Konferencja Apple zaplanowana jest na 12 września o godzinie 10 czasu lokalnego, czyli około 19 czasu polskiego. Jeszcze przed premierą iPhone roboczo został nazwany _ 5 _, jednak według niektórych plotek, taka numeracja nie będzie już obowiązywać, jak w przypadku iPada. Na ostatniej konferencji Apple, prezentującej tablet, ani razu nie padła nazwa _ iPad 3 _.

Jak informuje AppleInsider, koncern założony przez zmarłego w ubiegłym roku Steve'a Jobsa pragnie uniknąć zamieszania. Nowe modele iPhona pojawiają się na rynku raz do roku i nie ma konieczności nadawania im kolejnych numerów. Zresztą, _ nowy iPhone _, który miałby być nazwany _ 5 _, tak naprawdę nie będzie piątym modelem, tylko siódmym.

W Chinach już kilka dni temu handlujący podróbkami sprzedawali telefon, który ma być łudząco podobny do iPhone'a 5. Działał na Androidzie i sprzedawał się ponoć jak świeże bułeczki.

Nowy iPhone może okazać się bardzo ważnym urządzeniem w historii giganta z Cupertino. Po raz pierwszy w historii Apple zostało wyprzedzone przez konkurencję pod względem zaawansowania technicznego urządzeń. Dlatego tak istotne jest to, czy tym razem nowy iPhone będzie tylko odświeżeniem poprzedniego modelu, czy uda się wprowadzić jakiś przełom.

Apple zawdzięcza swojemu smartfonowi aż 43 procent ubiegłorocznej sprzedaży, która warta była 108,2 mld dol. Amerykańscy operatorzy komórkowi tacy jak np. AT&T czy Verizon Wireless dopłacają koncernowi z Cupertino za każdy sprzedany model. Według informacji firmy konsultingowej Sanford C. Bernstein & Company, Apple ze sprzedaży tego urządzenia ma aż 70 procent wszystkich swoich zysków. Jedynie w II kwartale 2012 roku wartość sprzedaży iPhone'a sięgnęła 16,2 mld dol.

Czytaj więcej w Money.pl
Sąd w Tokio za Samsungiem. W USA za Applem Sąd w Tokio orzekł, że technologie użyte w smartfonach i tabletach Samsunga nie naruszają praw patentowych firmy Apple.
Tyle traci Samsung po przegranej z Apple To największy jednodniowy spadek cen akcji Samsunga od czterech lat.
Apple wygrywa z Samsungiem. Na razie w sądzie Sąd w Kalifornii nakazał koreańskiemu koncernowi zapłacenie producentowi iPhone'a gigantycznego odszkodowania.
Tagi: apple, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, strategie, z rynku, czołówki, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz