Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
27.07.2012 06:51

OLT Express już nie poleci. Będzie wniosek o upadłość

Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił koncesję OLT. 130 tysięcy pasażerów nie wyleci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jerzy Undro)

Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił koncesję OLT Regional. Prezes linii poinformował, że firma złoży wniosek o upadłość. Linie lotnicze OLT Express zawiesiły dziś do odwołania wszystkie rejsy regularne. Wstrzymano też sprzedaż biletów lotniczych. Setki pasażerów próbują zorganizować przelot na własną rękę.

aktualizacja 12:10

_ - Podjęliśmy decyzję, że nie możemy oferować żadnych lotów regularnych, ale chcemy wykonać wszystkie loty czarterowe, na które mamy pokrycie finansowe. Złożymy wniosek o upadłość spółki OLT Regional, która operowała na samolotach ATR _- powiedział na konferencji prezes OLT Jarosław Frankowski. Wczoraj nie odleciało 800 pasażerów OLT, dziś 6,5 tysiąca. Nie wyleci jeszcze 130 tysięcy osób, które wykupiły bilety na loty tego przewoźnika. Procedury informowania pasażerów mogą potrwać kilka tygodni.

Dyrektor Frankowski dodał, że właściciel linii, firma Amber Gold, zainwestował w OLT 30 milionów złotych.

Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił w piątek koncesję lotniczą spółce OLT Express Regional - poinformowała rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska. ULC wszczął w spółce kontrolę._ - W piątek poszliśmy z kontrolą do OLT Express Regional, czyli dawnego Jet Air. Ma ona na celu wykazanie, czy przedsiębiorstwo jest jeszcze w stanie w sposób bezpieczny prowadzić działalność lotniczą _ - powiedziała Krasnodębska. Wyjaśniła, że chodzi m.in. o to, czy linia jest w stanie zapewnić przegląd samolotów._ - Na razie nie jest to jeszcze kontrola finansowa. Chcemy poznać, jakie spółka ma plany odnośnie swojej dalszej działalności _ - powiedziała.

Właścicielem OLT Express, firmą Amber Gold, od dawna interesują się Komisja Nadzoru Finansowego i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz powiedział IAR, że w 2009 roku Komisja skierowała sprawę Amber Gold do prokuratury. Podejrzenie dotyczy prowadzenia działalności, na którą spółka nie ma pozwolenia.

Eurolot zapowiedział, że przejmie pasażerów linii OLT Express, która wstrzymała wszystkie swoje rejsy krajowe. Poinformował o tym na antenie Radia Gdańsk rzecznik lotniska imienia Lecha Wałęsy w Gdańsku - Michał Dargacz.

Będzie to polegało na tym, że Eurolot zaproponuje klientom OLT lot w tej samej cenie, jaką zapłacili za swój poprzedni bilet. Pasażerowie z wykupionymi biletami OLT Express powinni skontaktować się z call center firmy. Jednak dzwoniąc na numer infolinii niczego dzisiaj załatwić się nie da.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/114/215666.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/olt;express;zawiesza;wszystkie;polaczenia,2,0,1132034.html) *Koniec taniego latania po Polsce? OLT zawiesza wszystkie loty * Na stronie internetowej przewoźnika ukazał się komunikat o wstrzymaniu sprzedaży biletów.16 odlotów z warszawskiego Lotniska Chopina oraz 14 przylotów do tego portu nie wykona w piątek linia OLT Express - poinformował PAP rzecznik portu Przemysław Przybylski. Przewoźnik w czwartek zawiesił wszystkie swoje rejsy regularne.

_ - W czwartek wieczorem otrzymaliśmy oficjalną informację, że OLT Express zawiesza tymczasowo wszystkie swoje rejsy regularne. Przewoźnik zapowiedział, że wykona w piątek rano jeszcze dwa loty do stolicy: ze Szczecina oraz z Gdańska. Samolot ze Szczecina wylądował po 7 rano _ - powiedział w piątek Przybylski. Rzecznik portu dodał, że loty czarterowe zaplanowane przez OLT Express odbędą się zgodnie z planem.

Na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina na tablicach cześć lotów oznaczonych jest czerwonym kolorem. Na lotnisko w Warszawie przyjechali pasażerowie, którzy nie wiedzieli o odwołaniu ich lotów. Niestety na miejscu nie są w stanie dowiedzieć czy uda się im dzisiaj dotrzeć do celu.

Rano, mimo zawieszenia wszystkich lotów, wystartował jeden samolot - z Gdańska do Warszawy o godzinie 7.05 - poinformowała telewizja TVN24. Kolejne loty OLT z tego lotniska są jednak odwołane.
W komunikacie na stronie internetowej, opublikowanym wczoraj po 22:00, przewoźnik poinformował, że wszystkim pasażerom, którzy za pośrednictwem www.oltexpress.com lub OLT Express Call Center kupili bilety na odwołane rejsy, przysługuje prawo do zwrotu kosztów. Kilka godzin wcześniej linie zawiesiły wszystkie loty obsługiwane przez turbośmigłowe samoloty ATR - mimo że jeszcze w środę przedstawiciele przewoźnika zapowiadali, że rejsy obsługiwane przez te samoloty zostaną zawieszone dopiero od 10 sierpnia. Jak pisze portal gazeta.pl, powodem nagłego wstrzymania rejsów mogą być kłopoty z płatnościami OLT Express wobec firm leasingujących samoloty.

Z warszawskiego portu lotniczego na Okęciu nie odleci dziś 16 samolotów tego przewoźnika na liniach krajowych - podaje informacja.

POSŁUCHAJ INFORMACJI OKĘCIA O ODWOŁANYCH LOTACH:

źródło:IAR

Wszystko wskazuje na to, że na razie kontakt z przedstawicielami OLT Express jest utrudniony.

_ - Całą noc dzwonili pasażerowie linii OLT o nas, nie mogli się skontaktować z przewoźnikiem. Trudno powiedzieć, czy i kiedy przewoźnik będzie informował pasażerów _ - podaje informacja warszawskiego lotniska Okęcie.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/119/180855.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/amber;gold;pod;ostrzalem;knf,14,0,1124366.html) *KNF ostrzega przed tą spółką. Słusznie? * Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że umieściła spółkę Amber Gold na liście ostrzeżeń publicznych.

Międzynarodowych lotów tej linii, startujących z Okęcia nie było dziś w rozkładzie.
OLT Express obsługiwał 28 połączeń zagranicznych i 10 z polskimi miastami. Z Warszawy na pewno nie odlecą samoloty do Szczecina, Gdańska, Poznania i Wrocławia. Trwa jednak odprawa lotu do Hurghady, którego operatorem jest OLT Express.

W środę OLT Express ogłosił poważne cięcia w siatce połączeń krajowych. Od 11 sierpnia miało być zlikwidowanych 13 tras, a na kilku kolejnych miała być zmniejszona liczba rejsów. Do tej pory OLT Express obsługiwał 28 połączeń zagranicznych i 10 z polskimi miastami.

Rzeczniczka Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzta Cieloch radziła klientom OLT na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, by jak najszybciej składali reklamacje.

OLT Express działa od początku kwietnia. Od końca października planuje uruchomić połączenia europejskie. Powstał w 2011 roku w wyniku przejęcia przez fundusz kapitałowy Amber Gold większościowych udziałów w dwóch polskich liniach lotniczych: OLT Jetair oraz Yes Airways. OLT Jetair oferowała loty krajowe i zagraniczne przy wykorzystaniu samolotów turbośmigłowych o regionalnym zasięgu. Yes Airways była zaś linią czarterową, wykorzystującą samoloty typu Airbus A320.

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w połowie lipca, że umieściła spółkę Amber Gold na liście ostrzeżeń publicznych, ponieważ ma wątpliwości, czy nie wykonuje ona czynności bankowych bez licencji. Wcześniej spółka wezwała KNF do upublicznienia zarzutów pod jej adresem.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe loty z Polski. Zobacz, gdzie polecisz Bezpośrednie połączenie lotnicze z Katowicami mieć będzie od początku czerwca port lotniczy Szczecin-Goleniów.
Jednym podpisem uwolnił niebo na Euro 2012 Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy, która pozwala na zniesienie ograniczeń w lotach nad Polską.
Urząd szykuje rewolucję na polskim niebie Urząd Lotnictwa Cywilnego chce zmian w przepisach, które mają pobudzić rozwój mniejszych portów.
Tagi: linie lotnicze, olt, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, strategie, najważniejsze, z rynku, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz