Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
networking
11.05.2009 06:05

Pięć tajników społecznego networkingu

W świecie internetowych serwisów społecznościowych obowiązują pewne zasady.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nyul/iStockphoto)

Dowiedz się, jak zasady skutecznego networkingu sprawdzają się w świecie internetowych serwisów społecznościowych dla profesjonalistów.

  • 1. Buduj sieć kontaktów

Ta ogólna zasada każdego networkera dziś odnosi się także do rzeczywistości wirtualnej. Dzięki serwisom społecznościowym możesz łatwiej i szybciej poszerzać swoją sieć kontaktów.

Zapraszaj swoich znajomych z i spoza serwisu a stworzysz w jednym miejscu swoją biznesową bazę danych. Im większą masz w niej liczbę osób, tym więcej możliwości współpracy, ciekawych ofert i możliwości nawiązania kolejnych, nowych znajomości!

  • 2. Bądź aktywny

Tylko dzięki Twojej aktywności w serwisie dasz się poznać innym. Poprzez swoje wypowiedzi w profesjonalnych grupach tematycznych, związanych z Twoja branżą i zawodem, wyrabiasz sobie _ dobrą markę _. Wszystkie działania, jakie podejmujesz w internecie, np. tworząc bloga, składają się na Twój wizerunek w internecie. Pomoże on ocenić Twojemu przyszłemu pracodawcy Twoje kompetencje.

  • 3. Przypominaj o sobie

Nie musisz już dzwonić do wszystkich, żeby powiedzieć im o swoich dokonaniach zawodowych, nowych doświadczeniach, czy podjęciu poszukiwań nowej pracy. Wystarczy, że wpiszesz to w swoim profilu w serwisie społecznościowym, a każdy, kto będzie chciał - dowie się o tym sam, a Ty zaoszczędzisz na rachunkach telefonicznych.

  • 4. Dbaj o wizerunek

Aktualizuj informacje na swój temat. Wpisuj nowe doświadczenia zawodowe, szkolenia i umiejętności. Możesz także opisać swoje największe sukcesy - nigdy nie wiadomo, kiedy taka informacja może przynieść zaskakujące efekty.

  • 5. Bądź widoczny - ale uważaj na czarny PR

Uważaj na swoje wypowiedzi w internecie. Staraj się zawsze mówić na temat i dobierać odpowiednie słowa. Pamiętaj - internet to medium - możesz dzięki niemu stać się gwiazdą, ale musisz uważać, żebyś swoją nieostrożną wypowiedzią, nie zburzył wizerunku profesjonalisty, który sam zbudowałeś.

[

]( http://www.pracuj.pl/rekrutacja-szukanie-pracy-networking.htm#top?utm_source=money&utm_medium=newsletter&utm_campaign=networking )

Tagi: networking, poradnik, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, strategie, z rynku
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz