Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pixar kręci, Mattel zarabia. Auta2 windują zyski

0
Podziel się:

Nawiązująca do filmu seria samochodzików Hot Wheels zanotowała w tym roku 6-procentowy wzrost sprzedaży.

Pixar kręci, Mattel zarabia. Auta2 windują zyski
(Pavel Losevsky/Dreamstime)

Zyski koncernu Mattel w trzecim kwartale tego roku znacząco wzrosły. To zasługa zwiększonego popytu na zabawki firmy, jaki wygenerowały produkcje należącego do Disneya studia Pixar.

Zysk netto amerykańskiego producenta zabawek Mattel wyniósł w trzech kwartałach tego roku łącznie 301 mln dolarów, o 15 procent więcej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Światowa sprzedaż wzrosła o 9 procent, przy czym duża część tego wzrostu pochodzi z rynków zagranicznych.

Większe przychody to w dużej mierze zasługa animacji Auta2 - przyznaje Robert A. Eckert, dyrektor Mattel. Nawiązująca do filmu seria samochodzików Hot Wheels zanotowała 6-procentowy wzrost sprzedaży - podaje BBC.

Zobacz także: Zobacz zwiastun filmu Auta2:

Popyt na lalki barbie jest jeszcze większy i w przeciągu ostatniego roku wzrósł o 17 procent. Barbie i Ken byli bohaterami poprzedniej produkcji studia Pixar - Toy Story 3.

Mattel przyznaje, że firma zyskała także na słabym kursie dolara. Zysk został jednak częściowo zniwelowany przez większe koszty produkcji. Mimo to akcjonariusze firmy mogą spodziewać się wypłaty wyższej dywidendy. Za cały rok otrzymają 0,92 dolara od akcji, czyli o 11 procent więcej, niż w 2010 roku.

Zarząd Mattel ogłosił także, że zwiększa zapowiedziany wcześniej wykup akcji o kolejne 500 mln dolarów.

Więcej wiadomości z rynku w Money.pl
Biedronka zmienia logo? Zobacz zdjęcie Bardziej uśmiechnięta. Taka jest nowa biedronka widoczna na jednym ze sklepów sieci Jeronimo Martins w Warszawie.
Karczują lasy deszczowe, a Clooney poleca Co minutę na całym świecie wypijanych jest 12.300 filiżanek kawy Nespresso. Ekolodzy biją na alarm.
Rolex nie boi się seksafery. Ile zapłaci? Obie strony milczą na temat wartości kontraktu reklamowego, który został zawarty na kilka lat.
strategie firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)