Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polonus na sprzedaż. Ruszają negocjacje

0
Podziel się:

Skarb Państwa ma 100 proc. udziałów w spółce. Zakład zatrudnia około 500 pracowników, a jego flota to ponad 150 autobusów.

Polonus na sprzedaż. Ruszają negocjacje
(daniel.s/CC/Flickr)

Ministerstwo Skarbu Państwa chce sprzedać 85 proc. akcji mazowieckiego przedsiębiorstwa przewozowego Polonus - poinformował resort na swojej stronie internetowej.

Ministerstwo podało, że zaprasza do negocjacji w sprawie nabycia 765 tys. akcji, o wartości nominalnej 10 zł, które stanowią 85 proc. kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie.

Skarb Państwa ma 100 proc. udziałów w spółce. Zakład zatrudnia około 500 pracowników, a jego flota to ponad 150 autobusów. Jak przypomniał resort, pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 procent akcji spółki.

Od dziś podmioty zainteresowane nabyciem udziałów będą mogły składać w ministerstwie pisemne odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji. Termin upływa 30 października o godz. 14.

Polonus to spółka akcyjna, która od ponad 60 lat przewozi pasażerów na trasach krajowych i międzynarodowych. Firma zatrudnia około 500 pracowników w tym 270 kierowców. Jak podał resort, spółka na koniec 2011 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 56 mln zł i miała wynik netto - ponad 3 mln zł.

Czytaj więcej w Manager.Money.pl
Michalczewski wyda 20 mln zł na kierowców W pobliżu Radomia, na powierzchni prawie 20 hektarów, powstaje prywatne Centrum Bezpieczeństwa i Techniki Jazdy.
Nie weszli na giełdę, dziś się z tego cieszą _ - Diesel umarł, niech żyje elektryczność - _ mówi założyciel firmy Krzysztof Olszewski.
Z Warszawy do Pragi za złotówkę? Możliwe Nowy przewoźnik autobusowy oferuje bilety na wybrane trasy nawet za złotówkę. Za swoją konkurencję uważa nie PKS, a pociągi Intercity.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)