Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie gry świetnie dostosowują się do oczekiwań amerykańskiego rynku

0
Podziel się:

Dying Light" i "Wiedźmin 3: Dziki gon" znalazły się w zestawieniu 10 pozycji najlepiej sprzedających się na amerykańskim rynku w pierwszej połowie 2015 roku.

Polskie gry świetnie dostosowują się do oczekiwań amerykańskiego rynku
(CD Projekt)

Polskie gry świetnie trafiają w amerykańskie gusta i wyznaczają poziom dla branży - uważa redaktor naczelny serwisu Gamezilla Paweł Olszewski. Wyprodukowane przez rodzime studia "Dying Light" i "Wiedźmin 3: Dziki gon" znalazły się w zestawieniu 10 pozycji najlepiej sprzedających się na amerykańskim rynku w pierwszej połowie 2015 roku.

Olszewski jest zdania, że nasze gry, choć pełno w nich niuansów, które wyłapią tylko Polacy, są dostosowane także do amerykańskich oczekiwań, bo USA to główny rynek zbytu. Jednocześnie, w jego opinii, rodzimi autorzy nie zniżają się do przeciętności, zamiast tego wyznaczają poziom.

Zwraca też uwagę, że dane dotyczą pierwszej połowy roku, więc w przypadku Wiedźmina 3, który miał premierę w maju, szybko udało się dobić do czołówki.

Pozostałe tytuły znajdujące się na liście to w większości silne marki znane już od przeszło dekady i o olbrzymich budżetach, za to nasze produkcje reprezentują światowy poziom, ale tworzone są za polskie pensje.

Na liście znalazły się między innymi nowe części serii Mortal Kombat, Grand Theft Auto, Battlefield czy Call of Duty. "Dying Light" zajęło siódmą pozycję, a "Wiedźmin 3" dziewiątą.
Dane dotyczące sprzedaży gier w USA opublikował serwis Fortune. Zestawienie nie uwzględnia cyfrowych platform sprzedaży.

strategie firm
strategie
z rynku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)