Notowania

grzegorz hajdarowicz
19.10.2012 06:27

Prywatyzacja PW "Rzeczpospolita". Spółka Hajdarowicza dopuszczona

Resort zastrzegł, że na obecnym etapie prywatyzacji, szczegóły oferty złożonej przez NFI Jupiter, należącej do Grupy Gremi, stanowią informację niejawną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TommL/iStockPhoto)

Resort skarbu dopuścił należącą do Grupy Gremi spółkę Jupiter NFI do dalszego etapu prywatyzacji Przedsiębiorstwa Wydawniczego _ Rzeczpospolita _ - poinformował wczoraj resort skarbu. MSP chce zbyć 85 proc. akacji PW _ Rzeczpospolita _.

_ W związku z trwającym procesem prywatyzacji spółki Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita" S.A. z siedzibą w Warszawie Minister Skarbu Państwa informuje, iż postanowił dopuścić Jupiter NFI S.A. z siedzibą w Krakowie do dalszego etapu prywatyzacji Spółki, tj. do przeprowadzenia ograniczonego badania Spółki i złożenia wiążącej propozycji warunków umowy zakupu akcji tej Spółki _ - poinformował resort w komunikacie.

MSP opublikowało 7 września br. zaproszenie do negocjacji dotyczących nabycia 85 proc. akcji spółki Przedsiębiorstwo Wydawnicze _ Rzeczpospolita _ SA z siedzibą w Warszawie. Zgodnie z terminem do 2 października br. wpłynęła jedna odpowiedź, złożona przez spółkę Jupiter NFI SA z siedzibą w Krakowie. Resort miał do 18 października czas na podjęcie decyzji.

Jupiter NFI należy do Grupy Gremi, której prezesem jest Grzegorz Hajdarowicz; do niego należy m.in. wydawnictwo Presspublica. Wydaje ono m.in. dziennik _ Rzeczpospolita _, gazetę _ Parkiet _, tygodnik _ Uważam Rze _, a także _ Sukces _ i _ Przekrój _. Przychody grupy Presspublica wyniosły w 2010 roku 220,9 mln zł, a zysk 8,1 mln zł.

W ubiegłym roku spółka Hajdarowicza zawarła umowę kupna za 80 mln zł spółki Mecom Poland, która miała 51,01 proc. udziałów Presspubliki. Resztę miało Przedsiębiorstwo Wydawnicze _ Rzeczpospolita _, które jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. W ubiegłym roku Hajdarowicz odkupił pozostałe udziały Presspublica od PW _ Rzeczpospolita _.

Resort skarbu zaznaczył, że Przedsiębiorstwo Wydawnicze _ Rzeczpospolita _ umieszczone jest w planie prywatyzacji na lata 2008-2011. _ Obecnie toczy się drugi proces prywatyzacji spółki. Pierwsza próba prywatyzacji PWR S.A. przebiegała w latach 2008-2009 w trybie zaproszenia do negocjacji. 19 czerwca 2009 r. proces prywatyzacji został zamknięty bez rozstrzygnięcia z uwagi na niesatysfakcjonujące warunki cenowe zaoferowane przez jedyny podmiot dopuszczony do negocjacji _ - czytamy w komunikacie.

Resort zastrzegł, że na obecnym etapie procesu prywatyzacji spółki szczegóły oferty złożonej przez NFI Jupiter stanowią informację niejawną. Oszacowanie wartości spółki PW _ Rzeczpospolita _ jest także dokumentem niejawnym.

W skład majątku PW _ Rzeczpospolita _ wchodzą: nieruchomość położona w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 107, a także prawa do tytułu _ Detektyw _ oraz _ Detektyw - wydanie specjalne _ oraz prawa do tytułu prasowego _ Farmer _ Ukraiński. Spółka nie posiada akcji ani udziałów w innych spółkach - podał resort.

Czytaj więcej w Money.pl
Wydawca "Rzeczpospolitej" może wejść na giełdę w połowie 2014 r. Zgodnie z prognozami spółka zakończy ten rok ze stratą netto na poziomie 15,6 mln zł. W przyszłym roku wydawnictwo ma być już rentowne.
Ta prasa będzie miała wersję na tablety Grzegorz Hajdarowicz zapowiada, że w najbliższej przyszłości wszystkie jego media będą mieć wersje na tablety.
Tagi: grzegorz hajdarowicz, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, strategie, z rynku, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz