Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Rekordowe wyniki Disneya. A akcje wciąż rosną

0
Podziel się:

Od lipca do września parki rozrywki firmy odwiedziła rekordowa liczba osób.

Rekordowe wyniki Disneya. A akcje wciąż rosną
(LDCross/CC/Flickr)
bFfjjIPV

Myszka Miki i** **przyjaciele wciąż budzą entuzjazm mas. Przychód oraz zysk Disneya przewyższyły oczekiwania analityków.

Od lipca do września parki rozrywki Disneya odwiedziła rekordowa liczba osób. Odnotowano także wzrost zainteresowania rejsami na statkach Disney, produkowanymi przez koncern programami telewizyjnymi oraz upominkami z Myszką Miki. Wszystko to wpłynęło na 7 procentowy wzrost sprzedaży w czwartym kwartale do 10,4 mld dolarów.

W porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego, zysk koncernu wzrósł o 30 procent do 1,1 mld dolarów (800 mln euro). CEO Disneya Robert Iger mówi już o rekordowych wynikach koncernu.

bFfjjIPX

Za tak dobre wyniki odpowiadają głównie wpływy z produkowanych przez Disneya programów rodzinnych oraz kanałów sportowych ESPN. Wzrost przychodów z reklam telewizyjnych odnotował także program ABC. Wyniki Disneya przerosły oczekiwania analityków. Po zamknięciu sesji giełdowej akcje koncernu odnotowały jeszcze jednoprocentowy wzrost.

Więcej wiadomości z rynku w Money.pl
Szpiedzy producenta Barbie. Afera w USA W Mattel miał funkcjonować tajny dział Market Intelligence, którego pracownicy przenikali do konkurencyjnych firm.
40 lat na wyspie. Tak wygląda wielki biznes Horst Brandstatter nigdy nie zdecydował się na tańszą produkcję w Chinach i postawił na Maltę. Dziś jego koncern należy do największych w branży.
Tak się zarabia na dzieciach. 4,8 mld euro W okresie od lipca do września szczególnie dobrze sprzedawały się żywność dla niemowlaków oraz produkty żywienia medycznego.
bFfjjIQy
wiadomości
strategie firm
KOMENTARZE
(0)