Notowania

ryanair
01.08.2012 07:17

Ryanair szuka oszczędności. Pasażerowie mają szybciej wsiadać

Zyski linii spadają, więc Michael O'Leary sięga po niestandardowe rozwiązania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Linie lotnicze Ryanair chcą wyposażyć samoloty w szersze drzwi, by pasażerowie wchodzili na pokład parami i nie guzdrali się przy wchodzeniu i wychodzeniu - podają brytyjskie media. Nad prototypem samolotu z szerszymi drzwiami pracują Chińczycy.

[Na zdjęciu szef Ryanaira Michael O'Leary]

_ - Samoloty Boeinga i Airbusa mają standardowy rozmiar drzwi, a na pokład wchodzi się pojedynczo. Nam zależy na tym, by w tym samym czasie mogło przejść dwoje pasażerów. Chiński producent samolotów chce nam w tym pomóc _ - potwierdził brytyjskim mediom dyrektor finansowy Ryanairu Howard Millar.

Dwa razy szybsze wsiadanie i wysiadanie z samolotu zwiększyłoby obroty, a tym samym zysk, ponieważ maszyna spędzałaby mniej czasu na lotnisku, a więcej w powietrzu.

Prototyp samolotu z szerszymi drzwiami opracowuje dla Ryanairu chiński państwowy koncern lotniczy CACC (Commercial Aircraft Corporation of China).

Zapowiedź, że niskobudżetowy przewoźnik nosi się z zamiarem wprowadzenia maszyn z szerszymi drzwiami zbiegła się z ogłoszeniem, że jego zysk za drugi kwartał br. zmniejszył się o 28 proc. w porównaniu z analogicznym kwartałem zeszłego roku sięgając 88 mln funtów. Wśród powodów takich wyników linie wskazały na wysoki koszt paliwa, za które płacą 40 proc. więcej, ponieważ związały się długookresowymi kontraktami.

Ryanair przyznał, że stosunkowo niski popyt na podróże oraz konkurencja ze strony liniowych przewoźników obniżających ceny, ograniczają możliwości podniesienia cen biletów.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziesiątki nowych połączeń lotniczych. Stąd opłaca się latać W rozkładzie lotów naszych portów pojawiły się nowe kierunki. Rewolucja trwa też na polskim niebie - siatka połączeń jest coraz gęstsza.
Szef potentata: będziemy dwa razy więksi Tani, irlandzki przewoźnik podniósł prognozy zysku na ten rok. Mimo tego, że zamierza zimą uziemić część maszyn z powodu wysokich cen paliwa.
Gigantyczny kontrakt. Zamówili 100 samolotów W sumie wydadzą na to niemal 11 miliardów dolarów. To największa inwestycja w historii meksykańskiego lotnictwa
Tagi: ryanair, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, strategie, z rynku, czołówki, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz