Notowania

wniosek o upadłość
28.07.2012 06:30

Upadłość OLT Express Regional. Pasażerów przejmuje Eurolot

Jeżeli przewoźnik nie poinformował na 14 dni przed planowanym lotem o odwołaniu rejsu, to pasażerowi należy się oprócz zwrotu kosztów za bilet - odszkodowanie 250 euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jerzy Undro)

Spółka OLT Express Regional złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Pasażerom anulowanych rejsów przysługuje zwrot ceny zakupionych biletów, a w określonych przypadkach również prawo do odszkodowania.

Jeżeli przewoźnik nie poinformował pasażera na 14 dni przed planowanym rejsem o tym, że odwołuje rejs, to takiej osobie należy się - oprócz zwrotu kosztów za bilet - także odszkodowanie w wysokości 250 euro.

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej właściciel OLT Express podkreśla, że problemy finansowe dotyczą tylko OLT Express Regional. Spółka OLT Express Poland, która obsługuje czarterowe loty zagraniczne działa bez problemów.

Zanim spółka podała oficjalny komunikat o ogłoszeniu upadłości Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił koncesję dla spółki OLT Express Regional. Oznacza to, że spółka nie może prowadzić działalności gospodarczej w zakresie przewozu lotniczego.

Pasażerów OLT Express Regional przejmuje Eurolot. Spółka poinformowała dziś rano, że pasażerowie, którzy posiadają bilet OLT, mogą otrzymać bilet na takie samo połączenie w Eurolocie. Wymiany biletów można dokonać w kasach lotniskowych lub w call center pod specjalnie uruchomionym numerem telefonu.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/145/m241041.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/z_rynku/artykul/amber;gold;wycofuje;sie;z;inwestycji;w;olt;express,126,0,1132670.html) *Amber Gold wycofuje się z inwestycji w OLT Express * Dyrektor zarządzający tanich linii Jarosław Frankowski poinformował, że firma złoży wniosek o upadłość. Część biletów na krajowe połączenia OLT sprzedawała po 99 złotych. Eurolot uruchamia też specjalne rejsy na najbardziej obleganych trasach. Chodzi o połączenie z Gdańska do Krakowa, z Krakowa do Szczecina i z Gdańska do Wrocławia. Te rejsy będą się sukcesywnie pojawiać w systemie rezerwacyjnym spółki.

Ze względu na ogłoszoną przez linie lotnicze OLT Express likwidację połączeń, specjalną ofertę przygotowały także PKP Intercity. Osoby, które mają bilet lotniczy OLT Express ważny na lot w dniu 27 lipca lub później, mogą odbyć przejazd tam i z powrotem pociągiem Express oraz Express InterCity.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec taniego latania po Polsce? OLT zawiesza wszystkie loty Na stronie internetowej przewoźnika ukazał się komunikat o wstrzymaniu sprzedaży biletów.
Zobacz zakazaną reklamę linii lotniczych Pod koniec lutego LOT skierował do OLT Express pismo wzywające do zaniechania emisji reklamy.
Koniec lotów OLT. Będzie wniosek o upadłość Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił koncesję OLT. 130 tysięcy pasażerów nie wyleci.
Tagi: wniosek o upadłość, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, strategie, z rynku
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz