Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.07.2009 15:12

Brytyjskie ministerstwa uczą się ćwierkać

Rząd stworzył instrukcję dla swoich resortów. Jak po ludzku korzystać z Twittera?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Salim Virji/CC/Flickr)

*Instrukcja obsługi Twittera ma pomóc urzędnikom z Wielkiej Brytanii w przekazywaniu ważnych politycznych i gospodarczych treści - rząd wierzy, że pracownicy resortów nauczą się pisać po ludzku. *

Twitter to portal, na którym ludzie porozumiewają się ze sobą za pomocą krótkich wiadomości tekstowych - do 140 znaków. Z tego źródła przekazu zaczynają też korzystać politycy i urzednicy. Swoje profile na Twitterze mają już założone niektóre ministerstwa Wielkiej Brytanii, np. spraw zagranicznych.

Rząd dostrzegł jednak, że urzędnicy nie potrafią pisać ciekawych i przejrzystych wiadomości i postanowili pomóc urzędom zagubionym w nowej formie komunikowania. Napisali 20-stronnicową instrukcję, w której wyjaśniają ministerstwom, jakie warunki musi spełniać Tweet - bo tak nazywa się jedna wiadomość - by był on zrozumiały i chętnie czytany - pisze Reuters.

Podstawową radą, której portal udziela resortom, jest zasada _ pisać po ludzku _, czyli rezygnować z urzędniczego i politycznego bełkotu, do tego nie tweetować częściej niż 10, ale nie rzadziej niż 2 razy dziennie w odstępach czasu nie mniejszych niż 30 minut.

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz