Notowania

facebook
22.08.2007 15:18

Facebook powoduje straty w firmach

Każdy pracownik, który godzinę w czasie pracy poświęca na przeglądanie Facebooka, generuje firmie roczną stratę w wysokości 6200 dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*To, że pracownik przesiaduje godzinami przed ekranem komputera i nawet nie pomyśli o wykorzystaniu przerwy na obiad, wcale nie oznacza, że pilnie przegląda akta lub odpowiada na maile. *

Okazało się, że Australijczycy tracą np. sporo czasu na przeglądanie zasobów serwisu społecznościowego Facebook.

Zajmująca się badaniem Internetu firma SurfControl sporządziła raport, z którego wynika, że rocznie pracodawcy z antypodów tracą z tego tytułu ok. 5 mld dolarów. "Nasze analizy wykazały, że Facebook jest nowym, i bardzo kosztownym, sposobem marnotrawienia czasu" – uważa Richard Cullen.

W jaki sposób przeprowadzono te kalkulacje? Bardzo prosto... Jeśli pracownik spędza tylko godzinę dziennie na Facebooku, rocznie kosztuje to jego firmę ponad 6200 dolarów. W Australii jest natomiast ok. 800 tysięcy miejsc pracy.

Dr Cullen podkreśla, że na serwisie społecznościowym istnieją specjalne grupy, poświęcone "obijaniu się" w pracy. "Niektóre są przeznaczone dla osób z określonych firm".

Australijczycy szczególnie sobie upodobali Facebooka. Po Amerykanach, Kanadyjczykach, Brytyjczykach i Norwegach są tam piątą najliczniejszą nacją.

Przedsiębiorstwa bardzo różnie podchodzą do zamiłowania pracowników do serwisów społecznościowych. Jedne je blokują, podczas gdy inne wydzielają zasoby sieciowe dla osób chcących z nich korzystać.

Doktor Cullen mówi, że największym zmartwieniem nie powinno być jednak marnowanie czasu, a możliwość wykorzystania Faceboka przez cyberprzestępców, którzy za jego pośrednictwem zaatakują firmy.

Tagi: facebook, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz