Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Foxconn ma sposób na samobójstwa pracowników

0
Podziel się:

Żąda od nich pisemnego zobowiązania, że nie odbiorą sobie życia.

Foxconn ma sposób na samobójstwa pracowników
(PAP/EPA)

Tajwański koncern Foxconn zdecydował się na radykalny krok w związku z falą samobójstw swych pracowników w Chinach. Zażądał od zatrudnionych pisemnego zobowiązania, że nie odbiorą sobie życia.

We wtorek kolejny -już dziesiąty w tym roku - pracownik tej firmy popełnił samobójstwo rzucając się z okna w Shenzhenie na południu Chin. To właśnie tam znajdują się zakłady Foxconna zatrudniające 400 tys. osób. Oprócz tego doszło do dwóch prób samobójczych.

Kantoński dziennik _ Southern Metropolis Daily _ opublikował zdjęcie mężczyzny pokazującego list na papierze firmowym Foxconna, który mają podpisać wszyscy pracownicy.

Sygnatariusz obiecuje w dokumencie, że nie targnie się na swoje życie, _ nie zrani się ani nie zrani poważnie nikogo innego _. W tekście prosi się także pracowników, by informowali przełożonych o wszelkich trudnościach. Sygnatariusz zezwala również firmie na wysłanie go na leczenie, jeśli będzie wykazywać _ odbiegający od normy stan fizyczny lub psychiczny _.

Wokół budynków firmy, która jest m.in. producentem iPhone'a, miałyby także zostać rozciągnięte siatki.

Do Shenzhen przyleciał prywatnym samolotem prezes i założyciel koncernu Terry Gou, który zaprzecza, by samobójstwa miały związek z warunkami pracy w zakładach.

Tymczasem związki zawodowe w Hongkongu wezwały do bojkotu nowej generacji iPhone'ów Foxconna.

Pracownicy firmy skarżą się, że zmiany są długie, taśmy produkcyjne przesuwają się bardzo szybko, a kierownictwo utrzymuje wojskową dyscyplinę. Jak mówią, osoby mieszkające w hotelu pracowniczym prawie ze sobą nie rozmawiają z powodu wyczerpania.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)