Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Giełdowy falstart Skype'a. Debiut odwołany

Powodem jest planowane przejęcie firmy przez Microsoft.

Podziel się
Dodaj komentarz
(skynesher/iStockphoto)

Skype zrezygnował z wejścia na giełdę. Powodem jest planowane przejęcie przez Microsoft, informuje Financial Times Deutschland.

Najpopularniejszy na świecie komunikator internetowy Skype poinformował amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), że z powodu planowanego przejęcia przez Microsoft rezygnuje ze swojego debiutu giełdowego. W ubiegłym tygodniu Skype przyjął ofertę przejęcia przez Microsoft. Wartość transakcji to 8,5 mld dolarów.

Skype ma na całym świecie 170 mln użytkowników, którzy korzystają z komunikatora do rozmów telefonicznych i wideorozmów (VoIP). Skype, którego właścicielem jest jeszcze jeden z funduszy inwestycyjnych mający siedzibę w Luksemburgu oraz serwis aukcji internetowych eBbay, złożył w sierpniu ubiegłego roku wniosek o dopuszczenie instrumentów finansowych do obrotu giełdowego.

Dla Microsoft, który chce zamknąć proces przejęcia Skypa do końca roku, będzie to najdroższa akwizycja w historii firm, informuje FTD. W przyszłości komunikator ma być zintegrowany z programem pocztowym Outlook Microsoftu oraz konsolą do gier Xbox 360.

Tagi: skype, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz