Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wal-mart
15.05.2009 06:05

Grillowicze pomogą Wal-Mart przetrwać kryzys?

Aby utrzymać wyniki sieć wprowadza nowe promocje, np. sprzedaje wszystko za 1 dolara.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Aby utrzymać wyniki, sieć wprowadza nowe promocje, np. wszystko za 1 dolara. Liczy na grillowiczów.

Wczoraj największa sieć detaliczna w USA opublikowała swoje kwartalne wyniki. Zaskoczenia nie było, zysk prawie nie zmienił się i wyniósł nieco ponad 3 mld dolarów, a przychody zmalały o 0,6 proc. do 93,4 mld dolarów. Jak na czas głębokiego kryzysu w USA to i tak nieźle. Spółka stara się jak może aby przynajmniej utrzymać podobne wyniki.

Wal-Mart liczy grillowiczów

Kryzys, odbijając się na realnej gospodarce Stanów Zjednoczonych, spowodował zmianę przyzwyczajeń amerykańskich konsumentów. Amerykanie zaczęli więcej czasu spędzać w domach, swoich ogrodach czy w pobliskich atrakcjach - parkach, muzeach itd. Nie jeżdżą już daleko, bo trzeba zaoszczędzić na benzynie, nie wydają także pieniędzy na dalekie i drogie podróże. Powstało nawet nowe słowo na tego typu zachowania - _ staycation _. To połączenie słowa _ stay ( _zostać) oraz _ vacation ( _wakacje). Co to ma wspólnego z gigantem handlowym?

Wal-Mart stara się wykorzystać każdą okazję do zarobku w czasach dekoniunktury. Już w tamtym roku rozpoczął akcję pod tytułem właśnie _ staycation _ i po publikacji wczorajszych wyników zapowiedział jej kontynuowanie.

Spółka tnie ceny i wypycha na widok kupujących takie przedmioty jak grille, namioty, zabawki do ogrodu, ogrodowe meble czy płyty dvd. Jak podała agencja Assiocieted Press sieć liczy także na dobrą sprzedaż żywności. Specjalnie dla tego sklepy mają tak się przeorganizować, aby obniżyć tzw. _ linię wzroku _, czyli poszerzyć zasięg wzroku klienta. Wszystko po to, aby mógł on łatwiej dostrzeć najpotrzebniejsze produkty.

Wal-Mart wprowadza również strefy, w których będzie można kupić rzeczy za 1 dolara. Oprócz tego firma chce bardziej promować swoje hasła niskich cen.

Póki co inwestorzy nie uwierzyli w powodzenie planu, akcje spółka na wczorajszej sesji straciły 1,86 procent. Tymczasem główne indeksy zyskały nieco na wartości: S&P500 wzrósł o ponad 1 proc., a Dow Jones o 0,54 procent.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wal-mart, kryzys, sklepy, handel, grill, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz