Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
citi
27.03.2007 06:47

Grupa Citi zwolni 15 tysięcy osób

Citigroup chce zwolnić 15 tys. osób. Przy redukcji nie będzie parasola ochronnego dla pracowników zajmujących w firmie wysokie stanowiska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Citigroup już wkrótce zamierza wdrożyć plan restrukturyzacyjny, który zakłada masowe zwolnienia. *

Prezes grupy Charles Prince wyznaczył dyrektora generalnego Rogera Druskina jako odpowiedzialnego za restrukturyzację jednego z największych na świecie banków. Na przedstawienie swojej wizji zmian wyznaczył mu czas do końca marca.

Druskin plan już opracował i zdradził kilka informacji na chwilę przed oficjalną prezentacją. Podał między innymi, że zwolnienia na stanowiskach wyższego szczebla są konieczne i bardzo oczekiwane przez udziałowców. Konieczne, bo jak wynika z raportu rocznego podczas, gdy wydatki w 2006 roku wzrosły o nieco ponad 15 proc., przychody - zaledwie o 7 proc.

Mimo że liczba zakładanych zwolnień wydaje się ogromna, w tak wielkiej grupie stanowi to zaledwie 5 proc. całej załogi. Biorąc pod uwagę fakt, że każdego roku zwalnia się w tej największej instytucji finansowej na świecie od 30 do 50 tysięcy miejsc pracy, to wydaje się, że wystarczyłoby część z nich nie obsadzać i to wystarczyłoby uzyskać pożądane oszczędności. Jednak zwolnienia proponowane przez Druskina w dużej części dotyczyć będą pracowników na wyższych stanowiskach, gdzie rotacja nie jest tak częsta.

Jak podają _ Na całym świecie w Citigroup Inc. pracuje około 327 tys. osób. _zagraniczne agencje prasowe, plan zakłada, że zwolnienia pozwolą na oszczędności rzędu miliarda dolarów rocznie.

Szczegółowy plan zmian organizacyjnych w korporacji znany będzie już w połowie kwietnia.

Jak zapowiadają władze grupy, bardzo prawdopodobne jest, że część stanowisk może zostać przeniesionych z drogich miast takich jak: Nowy Jork, Londyn czy Hong Kong, z uwagi właśnie na wysokie koszty utrzymania.

Ogłoszono jednocześnie, że jak dotąd największy zysk wypracowują operacje finansowe przeprowadzane w Indiach, dlatego też tamtejsi managerowie nie dostali dyspozycji w kwestii przeglądu kadr.

Tagi: citi, wiadomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz