Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tanie linie lotnicze
21.09.2012 06:34

Lufthansa uruchomi tanie linie lotnicze

Linie te mają podjąć działalność od początku przyszłego roku, dysponując 90 samolotami, obsługiwanymi przez 900 pilotów oraz około 2 tys. osób personelu kabinowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(brytta/iStockphoto)

Lufthansa zapowiedziała uruchomienie własnych tanich linii, które przejmą całość połączeń wewnętrznych i krótkodystansowych europejskich, realizowanych przez Lufthansę i podległe jej spółki ze wszystkich portów lotniczych Niemiec poza Frankfurtem i Monachium.

Linie te mają podjąć działalność od początku przyszłego roku, dysponując 90 samolotami, obsługiwanymi przez 900 pilotów oraz około 2 tys. osób personelu kabinowego. 35 z tych samolotów pochodzić będzie z obecnej floty Lufthansy, pozostałe przekażą jej spółki-córki - tanie linie Germanwings i regionalny przewoźnik Eurowings.

Lufthansa szacuje, że nowe towarzystwo, dla którego nie wybrano jeszcze nazwy, będzie przewozić około 18 mln pasażerów rocznie. Na trasach europejskich podejmie konkurencję m.in. z Ryanairem i Easyjet.

Według prezesa Lufthansy Christopha Franza, utworzenie nowej spółki przyczyni się do restrukturyzacji całego koncernu i zwiększeniu jego efektywności finansowej.

Jak przypomina agencja dpa, personel kabinowy Lufthansy - który niedawno strajkował - obawia się przesunięć do nowej spółki i tym samym redukcji zarobków, których poziom jest w Germanwings o 40 proc. niższy.

Czytaj więcej w Money.pl
Linie lotnicze zakończyły uporczywy strajk Stosunkowo łagodnie przebiegł w Niemczech całodobowy strajk personelu pokładowego Lufthansy. Mimo odwołania blisko tysiąca lotów, na lotniskach było spokojnie.
Lotniczy gigant masowo odwołuje loty To skutek zapowiadanego strajku pracowników personelu pokładowego.
Coraz bliżej strajku na lotniskach. Przez... Załamały się negocjacje taryfowe personelu kabinowego Lufthansy, reprezentowanego przez związek zawodowy UFO.
Tagi: tanie linie lotnicze, lufthansa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, czołówki, marketing i zarządzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz