Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
money.pl
26.10.2006 13:20

Money.pl wśród najlepszych

Portal finansowy Money.pl znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej dynamicznych firm technologicznych w Europie Środkowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Portal finansowy Money.pl jest w pierwszej dziesiątce najbardziej dynamicznych firm technologicznych w Europie Środkowej. W niezależnym corocznym rankingu Technology Fast 50, organizowanym przez firmę doradczą Deloitte uplasowaliśmy się na 7 pozycji.

Money.pl istnieje na rynku od sześciu lat. W ciągu ostatnich pięciu lat spółka osiągnęła wzrost przychodów o 1 428 proc. Zwycięzcy rankingu Fast 50 w Europie Środkowej osiągają średnio 842 procent wzrostu przychodów.

Nasz portal odwiedza miesięcznie prawie 1,4 mln użytkowników (według badań Megapanel PBI/Gemius), co daje mu pierwsze miejsce wśród serwisów biznesowych i finansowych w polskim internecie. Firma zatrudnia już 50 pracowników, z czego najdynamiczniej rozwija się dział redakcyjny.

Liderzy nowych technologii

Środkowoeuropejski ranking Technology Fast 50 jest jedynym regionalnym programem szeregującym firmy technologiczne w regionie według wzrostu przychodów. Czołowe miejsca w rankingu zajęły firmy z pięciu krajów: Czech, Słowacji, Węgier, Łotwy i Polski.

Nasz kraj jest jednak wyjątkowo silnie reprezentowany. Pierwsze miejsce zajęła bowiem polska spółka Blue Media. Firma ta zajmuje się integrowaniem innowacyjnych technologii informatycznych na styku telekomunikacji i usług finansowych. W okresie ostatnich pięciu lat przychody firmy wzrosły o ponad 7 591 procent, co pozwoliło jej przesunąć się z ubiegłorocznej dziesiątej lokaty na pierwszą.

"Przypadek Blue Media to unikalne w naszym regionie połączenie zaawansowanej technologii i zmysłu biznesowego jej twórców. Firma znalazła swoją niszę i ją właściwie zdominowała. Właśnie tego rodzaju rozwiązania powstające w naszej części Europy mają szanse przebić się na światowy rynek nowych technologii" - mówi Dariusz Nachyła, partner Deloitte odpowiedzialny za branżę TMT.

Liczą się wizja i upór

Drugie miejsce zajęła inna polska firma, Travelplanet.pl, międzynarodowa agencja turystyczna, która odnotowała wzrost o 7 379 procent. Polska oddaje dopiero trzecie miejsce. Zajęła je czeska firma Internet Mall zajmująca się handlem internetowym, której wzrost w ciągu ostatnich pięciu lat wyniósł 3 945 procent.

"Firmy uczestniczące w naszym rankingu Technology Fast 50 w Europie Środkowej pokazały swą siłę, skuteczność wizji i upór w dążeniu do celu na wyjątkowo konkurencyjnym rynku technologii" - uważa Jiri Polak, Regional Managing Partner for Technology, Media and Telecommunications w Deloitte Central Europe. "Pięćdziesiątka szybko rozwijających się firm środkowoeuropejskich pokazała, jak szybko można wykorzystać nowe możliwości oferowane przez rynek i jak to robić w krótkim czasie" - dodaje.

| Zasady rankingu |
| --- |
| Zwycięzców typuje się na podstawie procentowego wzrostu przychodów liczonego za okres pięciu lat - od 2001 do 2005 roku. Aby zakwalifikować się do rankingu, kandydaci muszą: od roku 2001 osiągać przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 tys. euro, mieć centralę w Europie Środkowej i posiadać własną technologię generującą znaczny procent przychodów. Wykorzystywanie technologii lub własności intelektualnej innej firmy nie umożliwia kwalifikacji. W rankingu nie mogą również uczestniczyć spółki zależne ani oddziały, chyba że są częściowo własnością publiczną i stanowią osobny przedmiot obrotu giełdowego. |

"Największe wyzwania, przed którymi stoją firmy technologiczne - twierdzi Jiri Polak - to, przede wszystkim znalezienie, zatrudnienie i zatrzymanie wykwalifikowanych pracowników, a po drugie, wytrzymanie nacisków konkurencyjnych związanych z postępem technologicznym i dotrzymanie tempa gwałtownym zmianom na rynku. Za najważniejszy czynnik umożliwiający szybki wzrost, firmy te uważają zarówno wysoko wykwalifikowanych pracowników, jak i wyjątkowe lub unikatowe produkty."

Tagi: money.pl, wiadomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, najważniejsze, e-biznes, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz