Notowania

promocja polski
12.07.2011 15:17

MSZ kręci film. Z Russelem Crowe i Lindą Evangelistą

Materiały z wypowiedziami gwiazd muzyki, mody i kina mają promować Polskę za granicą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/FLickr)

Sławy światowego kina takie jak Russell Crowe, Robert Redford czy Christopher Lambert mają wystąpić w filmie _ Polska Tak! _, którym MSZ chce promować nasz kraj. Resort ogłosił już zamiar zawarcia umowy z firmą, która wyprodukuje film.

Na film będą składały się materiały z wypowiedziami najbardziej znanych przedstawicieli świata muzyki, mody i filmu, którzy podzielą się swoimi wspomnieniami z pobytu w Polsce.

_ - Wybrane wypowiedzi światowych gwiazd kultury, takich jak Robert Duvall, Russell Crowe, Robert Redford, Linda Evangelista, Jean Michel Jarre, Placido Domingo, Christopher Lambert przedstawią pozytywny obraz naszego kraju _ - czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym na stronach MSZ.

Resort chce, by wspomnienia gwiazd przeplatane były zdjęciami naszego kraju. Film ma ukazywać Polskę jako kraj atrakcyjny turystycznie i gospodarczo, dynamicznie rozwijający się, bogaty historycznie i kulturalnie, a także - jak to określiło MSZ - mający ogromny wpływ na dziedzictwo kulturowe świata.

W założeniu MSZ obraz ma być _ najbardziej efektywnym instrumentem promocji naszego kraju _. Jego projekcje mają towarzyszyć imprezom organizowanym przez polskie placówki za granicą.

Materiałem, na którym producent filmu ma się opierać, będą archiwalne wywiady przeprowadzone przez znanego polskiego dziennikarza radiowo-telewizyjnego Romana Rogowieckiego. Producentem będzie Agencja Filmowa TV Project, ponieważ posiada ona wyłączne prawa do reportaży, które złożą się na film.

Czytaj w Money.pl

Tagi: promocja polski, film, kraj, wiadmomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz