Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
toyota
03.02.2010 07:00

Na wycofywaniu pojazdów Toyota straci 2 mld dolarów

Wadliwych aut na całym świecie może być nawet pięć milionów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Toyota/Materiały prasowe)

Miliony samochodów, w których pedał gazu zbyt wolno wraca do pozycji wyjściowej, trafiają do firmy na naprawę. Przez ostatnie cztery miesiące w samych Stanach było ich 2,3 miliona. A na tym nie koniec.

Teraz bowiem przyszedł czas na sprawdzenie samochodów sprzedanych w Europie. Także polska filia Toyoty została zobligowana do weryfikacji listy podejrzanych samochodów. Wadliwy pedał gazu może znajdować się w ośmiu modelach.

BBC pisze, że w Europie Toyota wycofa kolejne 1,8 miliona pojazdów. Akcja wyłapywania kolejnych samochodów z wadliwym pedałem gazu w USA też się nie skończyła. Podejrzewa się, że w sumie na całym świecie może być ich nawet 5 milionów.

Toyota utrzymuje, że wycofanie samochodów do przeglądu i wstrzymanie produkcji było dobrowolną decyzją spółki. Jednak wada jaką odkryto w japońskich pojazdach ma być objęta śledztwem komisji amerykańskiego Kongresu. Podejrzewa się, że nagłe przyspieszenie i zablokowanie pedału gazu przez matę na podłodze samochodu mogło być przyczyną wypadków, w których zginęło tylko w Stanach Zjednoczonych prawie 20 osób.

ZOBACZ REPORTAŻ O WYCOFANIU AUT TOYOTY:

Toyota od długiego już czasu walczy też z malejącą sprzedażą i widmem zwolnień w firmie.

Modele z możliwą usterką

Tagi: toyota, samochody, wycofanie, rynek, usa, europa, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, gospodarka polska, aktualności, najważniejsze, marketing i zarządzanie, motoryzacja, moto
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz