Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Z powodu trudnej sytuacji w kraju, Daimler wstrzymał produkcję samochodów dostawczych w Japonii. Z regionów dotkniętych katastrofą swoich pracowników wycofuje Bosch.

Ze względów bezpieczeństwa przez tydzień nie będzie pracowała również administracja należącej do Daimlera spółki-córki Mitsubishi Fuso, poinformował rzecznik niemieckiego koncernu.

Według najnowszych informacji żaden spośród 12.836 pracowników firmy w Japonii nie odniósł obrażeń. Część rodzin niemieckich pracowników, jak również pracownicy odbywający podróż służbową do Japonii, znajdują się już w drodze powrotnej do kraju. _ - W piątek uruchomiliśmy centrum kryzysowe i monitorujemy na bieżąco sytuację _ - wyjaśniał rzecznik koncernu. _ - W tym celu jesteśmy w ciągłym kontakcie z naszymi kolegami w Japonii, innymi przedsiębiorstwami jak również ministerstwem spraw zagranicznych i miejscowymi władzami - uspokajał. _

Stuttgardzki koncern nie podaje jednak szczegółów odnośnie sytuacji na miejscu oraz stanu swoich zakładów produkcyjnych w Japonii. Nie wiadomo także, czy z regionów dotkniętych kataklizmem zostaną wycofani pracownicy firmy.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/247/t135159.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/cios;dla;ubezpieczalni;na;60;mld;dolarow,206,0,793806.html) Cios dla ubezpieczalni na 60 mld dolarów
Z powodu napiętej sytuacji na ewakuację swoich pracowników z Japonii zdecydował się Bosch. Wiodący poddostawca technologii motoryzacyjnych odesłał do Niemiec pierwszych 200 pracowników wraz z ich najbliższymi. Niemiecki koncern posiada w Japonii 36 zakładów i zatrudnia 8 tys. osób. Poza zakładami produkcyjnymi Bosch utrzymuje w Japonii także ośrodki badawcze oraz punkty zbytu. _ - Na szczęście nie odnotowaliśmy ofiar ani rannych wśród pracowników _ - powiedział rzecznik koncernu technologicznego.

Ponieważ w zakładach nie doszło do wybuchu pożarów, a szkody nie są duże, koncern zdecydował się na częściowe wznowienie produkcji. Nie udało się jeszcze oszacować łącznej wielkości szkód. _ - Decyzję o pozostaniu zostawiamy naszym pracownikom _ - powiedział rzecznik firmy. Także Bosch powołał sztab kryzysowy, do którego pracownicy firmy oraz ich rodziny mogą się zwracać w każdej chwili.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t135259.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/juz;prawie;3;5;tys;zabitych;w;trzesieniu;ziemi,163,0,794275.html) Już prawie 3,5 tys. zabitych w trzęsieniu ziemi Władze spodziewają się, że liczba ofiar będzie jeszcze większa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t135261.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/msz;ostrzega;przed;wyjazdami;do;japonii,124,0,794236.html) MSZ ostrzega przed wyjazdami do Japonii Uruchomiono specjalną infolinię dla rodzin Polaków przebywających w Japonii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t135253.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/elektrownia;fukushima;juz;prawie;czarnobylem,220,0,794076.html) Elektrownia Fukushima już prawie Czarnobylem 130 tysięcy osób będzie przebadanych na chorobę popromienną. Francuzi uważają, że Japończycy nie doceniają zagrożenia.
Tagi: trzęsienie ziemi w japonii, japonia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, najważniejsze, czołówki, marketing i zarządzanie
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz