Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
równouprawnienie
17.12.2012 12:49

OECD: równouprawnienie się opłaca

Wyrównanie szans kobiet i mężczyzn jest opłacalne dla gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mediaphotos/iStockphoto)

Wyrównanie szans kobiet i mężczyzn jest opłacalne dla gospodarki. Takiego zdania są eksperci Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, którzy dziś publikują specjalny raport na ten temat.

Dokument stwierdza, że nierówności związane z płcią są wszechobecne. To wiąże się z niższą produktywnością i gorszymi warunkami życia wszystkich członków społeczeństwa. Możliwości kobiet i mężczyzn powinny być wyrównane w takich dziedzinach jak edukacja, zatrudnienie czy przedsiębiorczość, stwierdza raport _ Likwidacja nierówności między płciami. _

Chłopców należy zachęcać do czytania, dziewczynki do zgłębiania matematyki. Ojcowie powinni mieć możliwość wychowywania dzieci, a młode matki - pracy zawodowej, piszą autorzy dokumentu.

W tegorocznym indeksie Światowego Forum Ekonomicznego, pod względem równości płci Polska zajmuje 53. miejsce na świecie. Wyprzedzają nas nie tylko znane z równouprawnienia kraje Europy Północnej, ale także Filipiny, Kazachstan, Mozambik, Namibia, Nikaragua czy RPA.

Czytaj więcej w Money.pl
Tego chce większość mieszkańców Niemiec Większość Niemców opowiada się za podatkowym równouprawnieniem partnerskich związków homoseksualnych.
Słabe rokowania dla Eurolandu, z wyjątkiem... Według OECD wydaje się, że we Włoszech pojawia się stabilizacja podobnie jak w Kanadzie, Chinach i Stanach Zjednoczonych.
Z zarobkami dzieje się coś bardzo złego W USA do najbogatszej elity - kilkunastu tysięcy rodzin, trafia prawie pięć procent wypracowanego przez kraj dochodu.
Tagi: równouprawnienie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz