Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podkarpackie
05.10.2011 06:45

Podkarpackie reklamuje się w 3D

Klip powstał w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Prawie 300 tys. zł kosztować będzie kampania promująca województwo podkarpackie. W jej ramach w największych stacjach telewizyjnych prezentowany będzie spot reklamowy, który podkreśla innowacyjny charakter regionu. *

Jak powiedział rzecznik marszałka województwa podkarpackiego Wiesław Bek, klip powstał w trzech wersjach językowych, oprócz polskiej, także w angielskiej i niemieckiej._ - Za sam 30-sekundowy spot reklamowy zapłaciliśmy 63 tys. zł. Z tej kwoty ponad 53 tys. zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego, ponad 5 tys. zł pochodzi z budżetu państwa, reszta to wkład urzędu _ - dodał.

Także sama kampania (koszt prawie 300 tys. zł), w znacznej części finansowana jest ze środków unijnych - ponad 253 tys. zł. Reszta to pieniądze z budżetu państwa i województwa. Agencja, która wykonała spot przygotowała również jego wersję w 3D; urząd marszałkowski nie zapłacił za tę wersję ani złotówki. Jak powiedział właściciel agencji Grzegorz Bogaczewicz, jest to forma autopromocji firmy.

_ - To chyba pierwsza w kraju reklama województwa wykonana w tej technologii. Klip w 3D można zobaczyć w internecie na stronie Youtube, potrzebne są do tego oczywiście specjalne okulary _ - dodał.

Zobacz klip promujący województwo podkarpackie:

Bogaczewicz podkreślił, że reklama ma pokazywać region jako miejsce innowacyjnych technologii oraz atrakcyjne dla turystów. Stąd w klipie pojawiają się zarówno Bieszczady jak i np. śmigłowiec Black Hawk, produkowany z zakładach PZL Mielec.

_ - Ujęcia kręciliśmy m.in. na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach. Musieliśmy wywieść na górę ponad 200 kg sprzętu potrzebnego do nakręcenia tej sceny. Przez kilka nocy spaliśmy pod gołym niebem, czekając na bezchmurne niebo i gwiazdy _ - dodał.

Kolejne sceny przedstawione w spocie rozgrywają się m.in. we wnętrzu statku kosmicznego; w klipie widzimy także naukowców z Politechniki Rzeszowskiej oraz lot szybowca nad Bieszczadami. Cały klip trwa 30 sekund. Prezentowany będzie m.in. w TVP 1, TVP 2, TVN 24 oraz Polsat News. Kampania promująca Podkarpacie potrwa do końca listopada.

Tagi: podkarpackie, wiadmomości, kraj, gospodarka, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz