Notowania

piwo
16.05.2010 07:53

Polacy integrują się przy piwie, ale szef im nie stawia

64 procent polskich pracowników chodzi z kolegami z pracy na piwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zoommer/Dreamstime)

Jeśli mowa o integracji ze współpracownikami przy piwie, Polacy są w środku europejskiej stawki. Znacznie gorzej wypadają nasi szefowie. Chociaż często chodzą ze swoimi podwładnymi na piwo, to bardzo rzadko za nich płacą. Bardziej skąpi są tylko Rumuńscy pracodawcy.

Zlecone przez firmę SABMiller badania pokazują, że 64 procent Polaków chodzi ze swoimi kolegami na piwo. W takiej klasyfikacji wśród przebadanych nacji przewodzą Hiszpanie. Aż 80 procent z nich umawia się na szklankę złocistego napoju po fajrancie. Najgorzej jest z Holendrami - tylko 34 procent z nich integruje się w ten sposób.

Źródło: SABMiller

Polacy wcale nie potrzebują specjalnego firmowego funduszu na ten cel. Chętnie płaca na takich spotkaniach za siebie. Może to wynik tego, że nasi szefowie skąpią pieniędzy na tego rodzaju integrację.

Bo choć 84 procent z bawiących się na mieście pracowników zaprasza swoich szefów, to tylko 14 procent z nich stawia kolejki swoim podwładnym. Najbardziej szczodrzy są Holendrzy. Ale może to dlatego, że tam pracownicy wychodzą na piwo najrzadziej.

Źródło: SABMiller

84-procentowa obecność szefów na takich imprezach też nie daje nam palmy pierwszeństwa, ponieważ na piwo ze swoimi pracownikami o wiele chętniej wybierają się np. Rumuni ( aż 98%), Brytyjczycy (97%), Holendrzy (95%) czy nasi sąsiedzi Czesi (95%).

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kreml chce obniżyć spożycie alkoholu z 18 do 8 litrów ]( http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/kreml;chce;obnizyc;spozycie;alkoholu;z;18;do;8;litrow,62,0,599102.html )
* [ Rosja: Miedwiediew wzywa do walki z alkoholizmem ]( http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/rosja;miedwiediew;wzywa;do;walki;z;alkoholizmem,26,0,519962.html )
* [ Chcą karać grzywną pasażerów pijanych kierowców ]( http://news.money.pl/artykul/chca;karac;grzywna;pasazerow;pijanych;kierowcow,51,0,545331.html )

[Polecamy: Przepisy na drinki w Open-bar.pl]

Tagi: piwo, praca, spotkanie, integracja, szef, browar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, najważniejsze, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz