Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznaj Money.pl - największe medium biznesowe w Polsce

0
Podziel się:

Nasze serwisy odwiedza więcej osób niż korzysta z mediów tradycyjnych. Chcieliśmy Państwu podziękować, bo sukces osiągnęliśmy dzięki Wam.

Poznaj Money.pl - największe medium biznesowe w Polsce
bEshZtGt

1/4

fot: Bartek Sadowski
Najważniejsze osoby w Grupie Money.pl: prezes Aleksander Kusz, redaktor naczelny Tomasz Bonek, prezes Business Ad Network Tomasz Pudlis, Tomasz Kabarowski, do niedawna dyrektor działu IT i Rozwoju, dyrektor finansowy Przemysław Wietrzyk, dyrektor handlowy Grzegorz Kuczyński.

Po wielu latach konsekwencji w tworzeniu profesjonalnego serwisu, z własnymi, wysokiej jakości unikalnymi treściami, staliśmy się największym medium biznesowym w Polsce. Nie tylko wśród portali. Odwiedza nas więcej osób niż korzysta z mediów tradycyjnych. Chcieliśmy Państwu podziękować, bo sukces osiągnęliśmy dzięki Wam, Waszemu zaufaniu i regularnym odwiedzinom naszych serwisów.

bEshZtGv

Chcemy, abyście Państwo bliżej nas poznali: jak pracujemy, jakimi zasadami się kierujemy, jaką pozycję na medialnym rynku Wam zawdzięczamy. Zapraszamy na specjalną stronę POZNAJMONEY.PL, a także do lektury e-booka z podstawowymi informacjami o Money.pl.

Money.pl jako jeden z pierwszych portali w polskim internecie postawił na tworzenie prawdziwej redakcji, z doświadczonymi dziennikarzami i analitykami rynkowymi, którzy tworzą wysokiej jakości publikacje. Nie chcieliśmy zajmować się tylko powielaniem treści, na czym jeszcze kilka lat temu koncentrowało się większość internetowych mediów. Od 2000 roku, czyli od początku istnienia Money.pl, konsekwentnie rozbudowywana jest redakcja, która dziś liczy 30 etatowych redaktorów i dziennikarzy oraz liczne grono współpracowników.

Każdej godziny publikujemy 19 artykułów, czyli ponad 50 tysięcy w ciągu roku. Nad wszystkimi serwisami Grupy Money.pl pracuje dziś 170 osób. Są to programiści, graficy, handlowcy, administracja i oczywiście redaktorzy.

bEshZtGB

Tworząc nasze serwisy chcemy zaspokajać potrzebę wiedzy nie tylko inwestorów giełdowych i walutowych. Staramy się dbać o portfele wszystkich Polaków, nawet tych, którzy mają mgliste pojęcie o rynkach kapitałowych. W przystępny sposób pokazujemy, jakie mechanizmy mają wpływ na poziom życia, bijemy na alarm, gdy rządzący szykują zmiany, w wyniku których głębiej sięgną do naszych kieszeni. Ale również chwalimy te rozwiązania, dzięki którym będzie się żyło lepiej lub taniej. Stąd też nasze zainteresowanie polityką, która ma olbrzymi wpływ na gospodarkę.

Jednak na niej się nie koncentrujemy. Najważniejsza dla nas jest ekonomia, biznes, rynki kapitałowe oraz zasobność portfela każdego Polaka. Nasi analitycy śledzą wydarzenia i opisują te, które mogą mieć największy wpływ na wyniki inwestorów lub, generalnie, na całą gospodarkę. Nasze komentarze giełdowe wyróżnia przede wszystkim to, że zamiast opisywać przebieg już zakończonych sesji, staramy się prognozować, co wydarzy się na kolejnych i omawiać wydarzenia, które będą miały na to wpływ. Regularnie komentujemy również to, co dzieje się na Wall Street.

Prognozy to także wyróżnik naszych raportów i analiz. Pokazujemy w nich przeszłość, diagnozujemy teraźniejszość, ale głównie po to, aby pokazać, jakie scenariusze możliwe są w przyszłości. W wywiadach stawiamy na dociekliwość - nie lubimy powierzchownych przepytywanek. W przypadku newsów najważniejsze jest oczywiście jak najszybsze podanie informacji, dlatego niekiedy musimy liczyć na Waszą wyrozumiałość i jednocześnie dziękujemy, za wytykanie błędów na forum. Praca pod presją czasu ma swoją cenę.

bEshZtGC

Przez ostatnich 13 lat nie ulegaliśmy internetowym modom. Poszliśmy inną drogą niż wiele on-linowych mediów, dla których liczba odsłon liczy się ponad wszystko i pod tym kątem dobierają rodzaj publikacji. Dla nas najważniejszy jest poziom artykułów, a mimo to - a może właśnie dlatego - mamy tak wielkie grono odbiorców, które wciąż się rozrasta. Unikamy zasypywania Czytelników olbrzymią liczbą mało istotnych ciekawostek. Stosujemy selekcję, dzięki czemu odwiedzający nas internauta od razu dowiaduje się, co naprawdę ważnego wydarzyło się w kraju, w gospodarce, na rynkach kapitałowych, a także na świecie.

Dzięki Wam jesteśmy w czołówce serwisów internetowych zajmujących się biznesem, finansami i prawem.

Jako jeden z nielicznych portali mamy na głównej stronie wyeksponowany dział z informacjami ze świata. Bardzo wielu Czytelników to docenia i chętnie czyta zamieszczane tam artykuły.

bEshZtGD

Po wielu latach konsekwencji w tworzeniu profesjonalnego serwisu, z własnymi, wysokiej jakości unikalnymi treściami, jesteśmy największym medium biznesowym w Polsce. Nie chcemy na tym poprzestać.

Kilka razy w roku oddajemy redakcyjny ster naszym specjalnym gościom, którzy przyjmują rolę Honorowego Wydawcy. Ostatnim naszym gościem był Adam Maciejewski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, który przez jeden dzień rządził portalem. Świetnie w tej roli radziła sobie również Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UOKiK-u. Redaktorami byli też znani samorządowcy, prezydent Poznania Ryszard Grobelny oraz Wrocławia - Rafał Dutkiewicz.

Adam Maciejewski, prezes GPW, wydawcą serwisu Money.pl

 • Fot. Bartek Sadowski
 • Fot. Bartek Sadowski
 • Fot. Bartek Sadowski
 • Fot. Bartek Sadowski [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] Zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/adam-maciejewski-prezes-gpw-wydawca-serwisu-money-pl-g634646.html)
bEshZtGE

Zaszczyciło nas swoją obecnością grono uznanych ludzi ze świata biznesu: twórca Getin Holding Leszek Czarnecki, prezes Integera Rafał Brzoska, prezes Impela Grzegorz Dzik, prezes Deutsche Banku PBC Leszek Niemycki, był prezes banku Nordea Sławomir Żygowski.

Leszek Czarnecki wydawcą serwisu Money.pl

 • Fot. Bartek Sadowski
 • Fot. Bartek Sadowski
 • Fot. Bartek Sadowski
 • Fot. Bartek Sadowski [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] Zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/leszek-czarnecki-wydawca-serwisu-money-pl-g557032.html)

Jako pierwszy funkcję tę pełnił ówczesny prezes GPW Ludwik Sobolewski.

Prezes GPW Ludwik Sobolewski w redakcji Money.pl

 • Fot. Tomasz Brankiewicz
 • Fot. Tomasz Brankiewicz
 • Fot. Tomasz Brankiewicz
 • Fot. Tomasz Brankiewicz [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] Zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/prezes-gpw-ludwik-sobolewski-w-redakcji-money-pl-g34102.html)

Prezesi, managerowie często zapraszają dziennikarzy do swoich firm. Chcą, aby media lepiej poznały ich biznes. Jest wtedy okazja do zobaczenia przedsiębiorstwa, poznania niektórych pracujących w nim ludzi. Postanowiliśmy się zrewanżować i zapraszamy topmanagerów do siebie, do redakcji Money.pl. Niekiedy jest to rewizyta, czasem pierwsze spotkanie. Cykl spotkań nazwaliśmy _ Twarzą w twarz _. Głównym punktem wizyty jest oczywiście długi, wyczerpujący wywiad, ale sporo opowiadamy im o naszej pracy, pokazujemy, jak działa Money.pl _ od środka _. W zdecydowanej większości przypadków mamy do czynienia nie tylko z ważną dla biznesu postacią, ale jednocześnie z naszym wiernym, długoletnim Czytelnikiem.

Konsekwencja w tworzeniu profesjonalnego medium poskutkowała również tym, że zaufali nam koleżanki i koledzy po fachu, często nas cytując. W zestawieniu przygotowywanym przez Instytut Monitorowania Mediów, nieprzerwanie co miesiąc uzyskujemy tytuł najbardziej opiniotwórczego portalu biznesowego.

Money.pl to tematycznie bardzo urozmaicone medium. W serwisie finansowym poza wspomnianymi raportami, analizami, działami dla inwestorów, mamy również miejsca poświęcone bankom, ubezpieczeniom i podatkom.

Osobny serwis - Firma- adresujemy do małych i średnich przedsiębiorców. Znajdują w nim porady z zakresu prawa, zarządzania, kadr, a także niezbędne w prowadzeniu biznesu stawki opłat i podatków, formularze i wzory umów.

[

]( http://poznajmoney.pl/poznaj_money.pdf )Serwis Prawozapełniony jest praktycznymi poradami z różnych dziedzin życia, które piszą specjalnie dla Money.pl prawnicy z uznanych kancelarii.

Managerowie wiele ciekawych informacji, a także praktycznej wiedzy, znajdą w serwisie Manager. Poza tym już bardzo wielu z nich mogło przeczytać tam wywiad, którego udzielili naszemu dziennikarzowi.

Warto poczytać o najnowszych odkryciach naukowych oraz o nowinkach technologicznych w serwisach Nauka oraz Technologie. Ciekawe informacje, a także tysiące ogłoszeń znajdują się w serwisach poświęconych nieruchomościom oraz pracy.

Zdając sobie sprawę, że ludzie biznesu mają swoje pasje, przygotowaliśmy dla nich magazyny lifestylowe. iWoman dla ambitnych kobiet, MenStream dla aktywnych mężczyzn. Platine poświęcony jest stylowi życia. Porównywalnych portali nie ma w polskim internecie, ponieważ konsekwentnie również tu postawiliśmy na ambitne, wysokiej jakości treści. Zamiast plotek o celebrytach, długie wywiady ze znanymi, ciekawymi ludźmi. Zamiast ciekawostek, wciągające, świetnie pisane reportaże. Dużo piszemy również o kulturze, karierze, zdrowiu, ale ambitnie, według najwyższych standardów.

Nasze serwisy lifestylowe należy porównywać do ekskluzywnych drukowanych magazynów, a nie do innych portali klasyfikowanych co prawda w tej samej kategorii, ale przygotowywanych na zupełnie innym poziomie.

Nasi Czytelnicy są aktywni nie tylko na łamach serwisów, ale także na naszym facebookowym fanpage'u. Nie organizując żadnych akcji, konkursów, bez używania sztuczek w celu _ kupienia _ polubień, mamy ponad 30 tysięcy fanów.

Dziękując Państwu za zaufanie, zapraszamy po więcej informacji na POZNAJMONEY.PL.

bEshZtGW
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)