Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przedsiębiorco, przyznaj się, zanim inni zrobią to za ciebie

0
Podziel się:

Money.pl po raz kolejny przyłączył się do akcji UOKiK, zachęcającej przedsiębiorców, by przyznawali się do tworzenia karteli.

Przedsiębiorco, przyznaj się, zanim inni zrobią to za ciebie
bECFYSwR

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zachęca przedsiębiorców, by ujawniali zmowy cenowe. Do nieuczciwej konkurencji przyznało się już 29 osób. A wszystko dzięki Staszkowi z rysunkowego filmiku autorstwa Marka Raczkowskiego.

Money.pl po raz kolejny przyłączył się do akcji zachęcającej przedsiębiorców, by przyznawali się do tworzenia karteli. UOKiK chce w ten sposób przypomnieć o obowiązującym od 2004 roku prawie.

Jeżeli przedsiębiorca działający w zmowie cenowej sam zgłosi się do Urzędu, może uniknąć kary. Pierwsza osoba, która zgłosi zmowę cenową, może liczyć na całkowite anulowanie należności. Druga już tylko w połowie. Pozostali przedsiębiorcy będą musieli zapłacić Urzędowi nawet 10 procent rocznego przychodu firmy.

bECFYSwT

Do ujawniania nieuczciwej konkurencji zachęca rysunkowy spot autorstwa Marka Raczkowskiego, z przedsiębiorcą Staszkiem roli głównej. Staszek przekonuje wspólników do ujawnienia zmowy cenowej, pozostali uznają to jednak za niezły żart.

Zobacz także: Zobacz, jak kończy się historia uczciwego przedsiębiorcy. Obejrzyj spot UOKiK:

Od czasu zmiany prawa do UOKiK zgłosiło się 29 przedsiębiorców, w tym jeden w zeszłym roku. Rocznie Urząd prowadzi około 100 postępowań w sprawie karteli. Każdy przedsiębiorca, który chce zawiadomić Urząd o zmowie cenowej, może złożyć wniosek w warszawskiej siedzibie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, lub wysłać go pocztą, faksem, albo e-mailem na adres: leniency@uokik.gov.pl.

bECFYSwZ
Czytaj więcej o działalności UOKiK w Money.pl
Zmowa flisaków? UOKiK sprawdza Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie sprawdzające, czy na spływie przełomem rzeki Dunajec doszło do zmowy cenowej - informuje rzecznika urzędu.
Zmowy cenowe pod lupą UOKiK Urząd sprawdza trzy firmy, między innymi producenta płynu _ Ludwik _.
Okłamywali klientów? UOKiK ich prześwietla Chodzi o wzorce umów stosowanych przez jeden z funduszy hipotecznych.
bECFYSxu
wiadmomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)