Notowania

Rupert Murdoch ma nowy pomysł na biznes

Po skandalu na Wyspach kontrowersyjny magnat medialny podbija rynek w Australii. Zobacz, co tym razem wymyślił.

Podziel się
Dodaj komentarz
(worldeconomicforum/CC BY-SA 2.0/wikipedia)

Holding Ruperta Murdocha - właściciela takich tytułów jak The Times, czy _ The Sun - News Limited _ chce kupić za 2 miliony dolarów firmę CMA (Consolidated Media Holdings). Należy ona do Jamesa Packera, australijskiego biznesmena i właściciela kilku medialnych koncernów . Ruch medialnego magnata jest postrzegany jako próba wzmocnienia pozycji _ News Limited _w Australii - informuje BBC.

Udana transakcja pozwoli Rupertowi Murdochowi kontrolować 50 proc. udziałów w płatnej telewizji biznesowej Foxtel oraz da 100 proc. kontroli w Fox Sports. Zaraz po pojawieniu się oferty Murdocha akcje CMA wzrosły o ponad 10 proc.

Sam Packer poinformował w oświadczeniu, że z zadowoleniem przyjął propozycję Murdocha. - _ Patrzę z nadzieją na wspólną działalność __ Consolidated Media Holdings oraz News Limited. Musimy tylko uzgodnić pewne wspólne zasady i warunki przejęcia _- dodał.

Jeśli przejęcie się powiedzie, to równe udziały w spółce Foxtel będzie miał _ News Limited _ oraz _ Telstra _, wiodący dostawca telekomunikacji i internetu szerokopasmowego w Australii. Według analityków pytanych przez BBC, to bardzo dobra wiadomość. Połączenie tych dwóch firm da im większą siłę w negocjacjach o kontrakty i prawa do transmisji wielkich imprez sportowych.

- _ Telstra i News Limited mają zasób książeczek czekowych większy niż ktokolwiek w tym kraju _ - mówi Peter Warnes z firmy badawczej Moringstar. Dodaje także, że poprzez tę fuzję, wiele transmisji może zacząć trafiać na platformy płatnych telewizji, dając im możliwość dużego wzbogacenia się.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/217/m220121.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/dyrektor;saxo;bank;mozemy;byc;konkurencja;dla;usa;i;chin,181,0,1106101.html) *"Te kraje powinny wyleciec z Eurolandu" * _ Na gruzach starej Europy wyłoni się bardzo elitarny klub. _ Jak podaje BBC, Packer i Murdoch mają wspólną historię na rynku medialnym w Australii. Oboje odziedziczyli zainteresowania po swoich ojcach, ale w ostatnich kilku latach wybrali dla siebie inne ścieżki.

Murdoch rozszerzył swoje imperium medialne poza rynek krajowy i dotarł na terytoria zamorskie takie jak USA i Wielka Brytania. Z kolei Packer od jakiegoś czasu stara się ograniczyć swój udział w sektorze mediów i większą biznesową uwagę koncentruje na kasynach.

Mimo różnych wyborów życiowych, analitycy twierdzą zgodnie, że dla obu stron będzie to dobry interes. Rupertowi Murdochowi daje szansę na wzmocnienie swojej pozycji, a Jamesowi Packerowi więcej pieniędzy na realizowanie jego własnych planów.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecki przedsiębiorca dla Money.pl: Kryzys czy nie, trzeba produkować Przełamał monopol koncernu Heineken na produkcję piwa w Grecji i przeforsował zmianę prawa. Demetri Politopoulos zdradza sposób na wyprowadzenie kraju z recesji.
Kiełbasa i chleb to ich sposób na sukces Marek Feruga twierdzi, że nadeszły złote czasy dla supermarketów i będzie ich coraz więcej.
"Dali stery pilotowi, który nie potrafił latać" _ Produkty Esprit zalegały na półkach jak ołów. _
Tagi: rupert murdoch, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, z rynku, czołówki, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz