Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair: Bagażowi zostają

0
Podziel się:

Nie będzie trzeba taszczyć walizek do samolotu. Rząd Irlandii zabronił liniom wprowadzania nowatorskich pomysłów.

Ryanair: Bagażowi zostają
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Irlandzki minister transportu Noel Dempsey sprzeciwił się najnowszemu planowi oszczędnościowemu linii lotniczych Ryanair. Zakładał on, że pasażerowie sami odnosiliby bagaż aż na płytę lotniska, gdzie byłby ładowany do samolotu.

Dempsey nazwał propozycje _ nierealistycznymi _, wskazując na przepisy odnoszące się do bezpieczeństwa lotu, a także na osobne procedury obchodzenia się z bagażem nadawanym przy odprawie oraz bagażem podręcznym zabieranym na pokład.

Zauważył też, iż ścisłe regulacje określają, do którego miejsca na lotnisku pasażerowi wolno mieć przy sobie bagaż, a od którego musi on zostać nadany.

Ryanair proponował, by pasażerowie prześwietlali główny bagaż jednocześnie z podręcznym i odpowiadali za niego na lotnisku aż do chwili załadowania go. Po przybyciu do celu podróży pasażerowie odbieraliby bagaż w ten sam sposób - na płycie lotniska, a nie z taśmy.

Ryanair wyliczył, że takie rozwiązanie umożliwiłoby mu zaoszczędzenie 20 mln euro rocznie, ponieważ nie musiałby płacić bagażowym.

Wcześniej rozbawienie wywołały inne propozycje oszczędnościowe Ryanairu zakładające, że obok foteli samoloty byłyby wyposażone w stołki na jednej nóżce, takie jakie widzi się w barach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)