Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sklepy odzieżowe najpopularniejsze w sieci

Po raz pierwszy w historii najpopularniejszym towarem w sieci okazała się nie elektronika, ale odzież. Ponad 80 procent odzieżowych e-sklepów zwiększa zyski.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Po raz pierwszy w historii najpopularniejszym towarem w sieci jest nie elektronika, ale odzież. *Jak wynika z raportu rocznego SORO 2007 (The State of Retailing Online) wykonanego już po raz dziesiąty przez firmę Forrester Research na zlecenie shop.org, wartość rynku odzieżowego w sieci w 2006 roku przekroczyła 18,3 mld dolarów. W tym roku ma ona wzrosnąć aż do 22,1 miliardów. W raporcie zgromadzono dane od 170 internetowych handlowców z branży odzieżowej. 78 procent z nich pochwaliło się bardziej zadowalającymi wynikami finansowymi swej działalności w sieci niż w roku 2005.

Po raz pierwszy branża odzieżowa okazała się liderem w e-biznesie. Na drugie miejsce spadła elektronika i oprogramowanie (17,2 mld dolarów w 2006 roku), dalej są części samochodowe (16,7 mld) i wyposażenie wnętrz (10 mld).

Jak twierdzą eksperci, tak dynamiczny rozwój tego segmentu e-commerce był możliwy głównie dzięki nowym technologiom prezentacji multimedialnej towarów. Powstały sklepy z galeriami zdjęć, animacji, a nawet multimedialne przymierzalnie, gdzie modelka - na życzenie klienta - prezentuje na sobie wybrany ciuch.

Wartość sprzedaży on-line w minionym roku wzrosła o 25 proc. do 219,9 mld dolarów, licząc bez obrotów internetowych biur podróży - o 29 proc. do 146,5 miliardów. Stanowiło to około 6 procent handlu w 2006.

Prognozy zamieszczone w raporcie są optymistyczne. W tym roku wartość sprzedaży w internecie ogółem ma wzrosnąć o 18 procent, do 259,1 mld dolarów. Sam handel - z wyłączeniem - sprzedaży wycieczek - ma sięgnąć 174,5 mld dolarów.

Pełna wersja pierwszej części raportu do kupienia na stronie: http://www.shop.org/soro07/

Tagi: sprzedaż w internecie, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz