Notowania

kryzys w usa
21.01.2010 12:16

Starbucks wraca do gry z potrójnym zyskiem

Ostatni kwartał zeszłego roku przyniósł firmie zysk netto w wysokości 241 milionów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(underconsideration.com)

*Amerykański gigant zarobił w trzech ostatnich miesiącach zeszłego roku aż trzy razy więcej niż w tym samym okresie 2008. *
Oznacza to, że ostatni kwartał 2009 roku przyniósł zyski w wysokości 241 milionów dolarów. W zeszłym roku było to tylko 64 miliony. Taki efekt to wynik restrukturyzacji firmy i powrotu jej klientów. Sprzedaż w sklepach USA wzrosła o 4 procent - pisze BBC.

By zwiększy zyski firma obcięła tysiące miejsc pracy w ciągu ostatnich dwóch lat wytężonej restrukturyzacji nad zwiększeniem wydajności. Żeby natomiast odzyskać klientów wprowadziła natomiast niższe ceny. Właściciele Starbucksa twierdzą, że największy jej błąd polegał na zbyt dużym zagęszczeniu jej kawiarni.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Polska to nie USA. W sklepie wolimy być na "pan" ]( http://manager.money.pl/strategie/marketing_i_sprzedaz/artykul/polska;to;nie;usa;w;sklepie;wolimy;byc;na;pan,43,0,495915.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kryzys w usa, starbucks, kawiarnie, zysk, potrójny, kwartał, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz