Notowania

Przejdź na
kadra kierownicza
29.12.2015 10:10

W amerykańskich firmach wysokie stanowiska wciąż są domeną mężczyzn

W 2015 r. w USA spadła liczba kobiet zajmujących stanowiska dyrektorów generalnych i prezesów - wynika z danych zebranych przez firmę S&P Capital IQ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(StudioLaMagica)

Jeszcze w 2014 r. w spółkach wchodzących w skład indeksu S&P 500 stanowiska dyrektorów generalnych iprezesów zajmowało 25 kobiet. W 2015 r. liczba ta zmniejszyła się do 21.

Pod względem liczby stanowisk najwyższego szczebla obsadzonych kobietami przoduje sektor IT. Funkcję dyrektora generalnego/prezesa pełni tam 5 kobiet.

Z danych zgromadzonych przez S&P Capital IQ wynika też, że w USA przyrost kobiet zajmujących najwyższe pozycje w korporacyjnych strukturach odbywa się bardzo powoli, bo w tempie średnio jednego awansu na stanowisko dyrektora generalnego/prezesa na dwa lata (poczynając od 2005 r.).

Jeśli chodzi o równość w zatrudnianiu kobiet i mężczyzn, Stany Zjednoczone znajdują się daleko w tyle za innymi krajami rozwiniętymi. W najnowszym raporcie Światowego Forum Ekonomicznego USA zajęły pod tym względem 20. miejsce na 142 kraje objęte zestawieniem. Amerykę wyprzedziły m.in. Islandia (1. miejsce), Niemcy, Francja i Kanada.

Tagi: kadra kierownicza, rynek pracy, firma, kobieta, stanowisko, wiadomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, najważniejsze, marketing i zarządzanie, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz