Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wizz Air likwiduje jedyne połączenie z Łodzi

0
Podziel się:

- Decyzja przewoźnika wynika z niezadowalającego wyniku finansowego - - poinformowała rzeczniczka łódzkiego lotniska Ewa Bieńkowska.

Wizz Air likwiduje jedyne połączenie z Łodzi
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfDKeHV

Od 30 maja linie lotnicze Wizz Air nie będą wykonywać rejsów na trasie Łódź - Londyn Luton. To obecnie jedyne połączenie realizowane przez tego przewoźnika z łódzkiego Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta.

_ - Decyzja przewoźnika wynika z niezadowalającego wyniku finansowego _ - poinformowała dziś rzeczniczka łódzkiego lotniska Ewa Bieńkowska.

Samoloty Wizz Air latają z Łodzi do Londynu Luton dwa razy w tygodniu. To jedyna trasa obsługiwana przez tego przewoźnika z Łodzi, po tym jak w styczniu zlikwidował połączenie do Dortmundu.

bFfDKeHX

Przedstawiciele portu lotniczego uważają, że odpływ części pasażerów z łódzkiego lotniska spowodowany jest przeniesieniem połączeń przez tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air na warszawskie lotnisko Chopina, przy zachowaniu jednak niskich cen biletów, takich jak przy rejsach z lotniska w Modlinie.

_ - Pomimo że wszystko wskazuje na to, iż wynik finansowy połączeń w Łodzi generuje mniejszą stratę, niż połączenia z lotniska Chopina, przewoźnik nie zdecyduje się na rezygnację z rynku warszawskiego, który ma dla Wizz Air strategiczne znaczenie _ - uważa Bieńkowska.

Po decyzji Wizz Air z łódzkiego lotniska operować będzie tylko jeden niskokosztowy przewoźnik - linie Ryanair, które oferują połączenia na siedmiu kierunkach: Bristol, Londyn Stansted, Dublin, East Midlands, Edynburg, Liverpool, Oslo, a od 11 maja przybędzie ósmy kierunek - Mediolan.

Jedyny tradycyjny przewoźnik operujący na łódzkim lotnisku to skandynawskie linie lotnicze SAS, które oferują połączenia do Kopenhagi. Od maja z Łodzi latać będą także czartery, m.in. do Hiszpanii, Egiptu, Turcji, Tunezji, Bułgarii i Grecji.

bFfDKeId

W związku z zawieszeniem kilku połączeń na okres zimowy przez Ryanair i likwidacją połączenia do Dortmundu przez Wizz Air od początku obecnego roku nastąpił spadek ruchu pasażerskiego na łódzkim lotnisku. W styczniu liczba pasażerów w porównaniu ze styczniem w ubiegłym roku była mniejsza o ponad 24 proc., a w lutym - o 16 proc.

W całym ub. roku łódzki Port Lotniczy odprawił niemal 463 tys. pasażerów - o ponad 74 tys. więcej niż w 2011 roku. Największym udziałowcem w łódzkim lotnisku jest miasto Łódź (94 proc. udziałów). Z informacji władz miasta wynika, że Port Lotniczy przyniósł w ub. roku straty w wysokości mniej więcej 30 mln zł - najwyższe ze wszystkich miejskich spółek.

Czytaj więcej w Money.pl
PLL LOT wprowadza zmiany. Dziś je ogłosili Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT chce zmienić warunki zatrudnienia pilotów - poinformowała dziś spółka.
Samolot blokuje pas. Loty odwołane aż do... Do czasu ponownego otwarcia portu loty są przekierowywane na lotnisko w Balicach.
Dreamlinery polecą? Minister szuka pomocy Minister skarbu Mikołaj Budzanowski zwrócił się z prośbą do ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce o osobiste zaangażowanie w sprawę rozwiązania problemów PLL LOT z powodu uziemienia samolotów Boeing 787 Dreamliner.
bFfDKeIy
strategie firm
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)