Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

WOŚP dostanie 40 tys. zł. Za podwodny rejs

0
Podziel się:

Marynarka Wojenna wystawiła na aukcję ośmiogodzinny rejs okrętem typu Kobben.

WOŚP dostanie 40 tys. zł. Za podwodny rejs
(WOŚP)
bFgkGiNx

Za 40 tys. 700 zł sprzedany został na licytacji jednodniowy rejs okrętem podwodnym; pieniądze z aukcji trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ośmiogodzinny rejs okrętem typu Kobben dla jednej osoby zaoferowała Marynarka Wojenna.

Aukcja zakończyła się w południe. Zwycięzca kryjący się pod nickiem _ kratkipl _ odbędzie rejs na tzw. poligonie morskim na Bałtyku, połączony z chrztem morskim.

Jak wyjaśnił rzecznik prasowy Marynarki Wojennej Bartosz Zajda, chrzest na _ podwodniaka _ na okręcie podwodnym polega na wypiciu wody pobranej z Bałtyku, z głębokości, na jaką zanurzy się okręt. _ - Tylko po przejściu chrztu uczestnik rejsu będzie mógł popatrzeć przez peryskop _ - wyjaśnił zasady obowiązujące na okręcie Zajda.

bFgkGiNz

Jak dodał, na razie nie wiadomo, kiedy rejs się odbędzie. Przed nim zwycięzca licytacji musi przedstawić zaświadczenie lekarskie i wykupić ubezpieczenie. Rejs odbędzie się w ramach programu szkoleniowego na jednostce i pasażer będzie musiał dostosować się do niego. _ - Dla zwycięzcy aukcji nie zorganizujemy specjalnego wypłynięcia. Dołączy on do załogi okrętu, który odbywać będzie rejs szkoleniowy czy inne podobne zadanie _ - zaznaczył Zajda.

Marynarka Wojenna już po raz trzeci zorganizowała _ orkiestrową _ aukcję na podwodny rejs. W ubiegłym roku zwycięzca zaoferował za podwodną przejażdżkę ponad 30 tys. zł. Jak poinformował Zajda, w ub. roku zwycięzca zapłacił podwójną wylicytowaną kwotę, ponieważ w rejs zabrał także swoją żonę. W 2009 r. została wylicytowana kwota ponad 20 tys. zł.

MW ma pięć okrętów podwodnych, w tym jeden typu Kilo (ORP _ Orzeł _), oraz cztery typu Kobben (ORP _ Sokół _, _ Sęp _, _ Bielik _ i _ Kondor _). Rejs odbędzie się na jednym z okrętów drugiego typu.

Polskie jednostki typu Kobben zostały wyprodukowane w latach 1964-67 w jednej z niemieckich stoczni. W latach 1990-92 przeszły kompleksową modernizację. Okręty te mają 47,2 metra długości i tylko 4,9 metra szerokości. Mogą zabrać na pokład do 25 członków załogi. Kobbeny są uzbrojone w osiem wyrzutni torped 533 mm, a maksymalna głębokość, na jaką mogą się zanurzyć, to 200 metrów. Na powierzchni wody osiągają prędkość do 12 węzłów, pod wodą do 18 węzłów.

bFgkGiNF

Okręty podwodne są uznawane za najbardziej efektywne jednostki podczas działań bojowych na morzu. Ich największym atutem jest sposób działania oraz uzbrojenie torpedowe. Polskie okręty podwodne uczestniczą w wielu międzynarodowych i krajowych manewrach morskich.

Do środy do godziny 13 potrwają jeszcze dwie aukcje zaoferowane przez MW na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wtorku za rejs fregatą rakietową zaoferowano kwotę 5,7 tys. zł, a za _ lot _ symulatorem samolotu _ Bryza _- 1,4 tys. złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t128565.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielkie;liczenie;po;wielkim;graniu;jest;juz;37;mln;zl,77,0,750413.html) Wielkie liczenie po wielkim graniu. Jest już 37 mln zł WOŚP zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów nefrologicznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t85642.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/orkiestrze;nie;pomagaja;wszyscy;polacy,183,0,750263.html) Orkiestrze nie pomagają wszyscy Polacy WOŚP może liczyć na wsparcie 90 procent Polaków. Co dziesiąty z nas nie daje pieniędzy.
bFgkGiOa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)